גז ראדון בממ"ד – האם הסכנה קיימת רק בקומות הקרקע?

גז ראדון בממ"ד

גז ראדון הוא גז הקיים בבתים של כולם בכמויות שונות. הוא נגרם כתוצאה של חיבור חומרי הבניין עם הקרקע. כמויות גבוהות של גז ראדון מסכנות בריאות ועלולות לגרום לסרטן ריאות. כיום יש בדיקות שניתן לעשות לחללים מפני חשש מכמות גבוהה של גז ראדון על מנת להבטיח כי המבנה אכן מאפשר לשהות בו. חשוב להדגיש ולומר כי דירות קרקע חשופות יותר לגז זה בשל קירבתם לאדמה אך הוא אינו מצוי רק בקומות קרקע בלבד. ישנם אזורים שונים בכל רחבי הארץ אשר נמצאים בסיכון גבוהה יותר לגז ראדון בדירתם ומומלץ שיבדקו זאת. כיום יש שני סוגים של בדיקות מרכזיות. הבדיקה הראשונה היא בדיקה מהירה שאורכת מספר ימים בודדים. בבדיקה זו מודדים את הממוצע של גז הראדון בחלל במשך כשבוע. 

גז ראדון בחדרי הממ"ד – חומרי הבנייה בשילוב אדמה

במידה והתוצאה המתקרבת גבולית וקרובה לרף שממנו והלאה כמות גז הראדון עלולה לסכן את בריאות השוהים בחלל, עוברים לבדיקה הארוכה יותר המצריכה תקופה ממושכת של עד כשנה לבדיקה. במהלך תקופה זו מודדים על ידי גלאים את גז הראדון בחלל ובמידה והממוצע הכללי של כל ימי הבדיקה גבוהה מהרף המותר, לא ניתן לשהות בחלל מפני הסכנה. חשוב להדגיש ולומר כי אחד החדרים בעלי הסיכון הגבוהה ביותר לכמויות גבוהות של גז ראדון הוא חדר הממ"ד. בשל חומרי הבנייה של חדר זה פעמים רבות שהוא נמצא בעל כמות גז הראדון הגבוהה ביותר בבית, ראו לדוגמה גז ראדון בממ"ד.

גז הראדון אינו מצוי רק בקומות קרקע

לכן, מומלץ לערוך בדיקות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים בלבד מטעם איכות הסביבה אשר ידעו לבדוק היטב את כמות גז הראדון בחלל הדירה או מקום העבודה שלכם. אל לכם להקל ראש בנושא, כמות גבוהה של גז ראדון עלולה לגרום לסרטן ריאות.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ארונות הזזה – מושלמים לבית שלכם
רכישה של ארונות הזזה יכולה להיות צעד מעולה עבור כל אחד מכם שירצה להפוך את עיצוב ביתו למודרני וכזה...
קרא עוד »
יונ 28, 2021
מגשי אירוח חלביים מתוקים במיוחד לחנוכה
כל חברה עסקית חייבת להשקיע הרבה מאוד בעובדים שלה וזאת עקב העובדה כי היא העובדים הם אשר קובעים את...
קרא עוד »
דצמ 26, 2018
5 טיפים לשימוש יעיל בקצף קייזן
קיבלתם המלצה על קצף קייזן אבל אתם לא באמת יודעים מה אתם יכולים לעשות עם זה? חיפוש קצר בגוגל לא ממש...
קרא עוד »
יול 19, 2020