גז ראדון בממ"ד – האם הסכנה קיימת רק בקומות הקרקע?

גז ראדון בממ"ד – האם הסכנה קיימת רק בקומות הקרקע?

גז ראדון בממ

גז ראדון הוא גז הקיים בבתים של כולם בכמויות שונות. הוא נגרם כתוצאה של חיבור חומרי הבניין עם הקרקע. כמויות גבוהות של גז ראדון מסכנות בריאות ועלולות לגרום לסרטן ריאות. כיום יש בדיקות שניתן לעשות לחללים מפני חשש מכמות גבוהה של גז ראדון על מנת להבטיח כי המבנה אכן מאפשר לשהות בו. חשוב להדגיש ולומר כי דירות קרקע חשופות יותר לגז זה בשל קירבתם לאדמה אך הוא אינו מצוי רק בקומות קרקע בלבד. ישנם אזורים שונים בכל רחבי הארץ אשר נמצאים בסיכון גבוהה יותר לגז ראדון בדירתם ומומלץ שיבדקו זאת. כיום יש שני סוגים של בדיקות מרכזיות. הבדיקה הראשונה היא בדיקה מהירה שאורכת מספר ימים בודדים. בבדיקה זו מודדים את הממוצע של גז הראדון בחלל במשך כשבוע. 

גז ראדון בחדרי הממ"ד – חומרי הבנייה בשילוב אדמה

במידה והתוצאה המתקרבת גבולית וקרובה לרף שממנו והלאה כמות גז הראדון עלולה לסכן את בריאות השוהים בחלל, עוברים לבדיקה הארוכה יותר המצריכה תקופה ממושכת של עד כשנה לבדיקה. במהלך תקופה זו מודדים על ידי גלאים את גז הראדון בחלל ובמידה והממוצע הכללי של כל ימי הבדיקה גבוהה מהרף המותר, לא ניתן לשהות בחלל מפני הסכנה. חשוב להדגיש ולומר כי אחד החדרים בעלי הסיכון הגבוהה ביותר לכמויות גבוהות של גז ראדון הוא חדר הממ"ד. בשל חומרי הבנייה של חדר זה פעמים רבות שהוא נמצא בעל כמות גז הראדון הגבוהה ביותר בבית, ראו לדוגמה גז ראדון בממ"ד.

גז הראדון אינו מצוי רק בקומות קרקע

לכן, מומלץ לערוך בדיקות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים בלבד מטעם איכות הסביבה אשר ידעו לבדוק היטב את כמות גז הראדון בחלל הדירה או מקום העבודה שלכם. אל לכם להקל ראש בנושא, כמות גבוהה של גז ראדון עלולה לגרום לסרטן ריאות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה