למה הרבה אנשים לא מצליחים לצאת לעצמאות כלכלית

למה הרבה אנשים לא מצליחים לצאת לעצמאות כלכלית

1677369-min

להגיע לעצמאות כלכלית, לא לוקח יום אחד, גם לא שנה ושנתיים.

מדובר בתהליך ארוך, שאמנם כן, אפשר לקצר אותו במידה רבה, אם מתנהלים עם מישהו שכבר עשה את זה בעצמו, אבל גם אז, זה מרתון, לא ספרינט.

היום שאתם מגיעים למטרה שלכם, עצמאות כלכלית, הוא היום שבו אתם יכולים לפרוש מעולם התעסוקה ועדיין לחיות בסגנון החיים שאתם רוצים ושואפים בלי לדאוג מאיפה יהיה לכם כסף.

אז למה כל כך הרבה אנשים לא מצליחים להגיע לשם? בא נראה.

עצמאות כלכלית – מה המחיר שתשלמו?

זה אולי ישמע לכם הזוי, אבל זה נכון. זוג שמכניסים בחודש ביחד 30,000 או 40,000 יכולים להפוך למיליונרים אמיתיים בתוך פחות מ 10 שנים. ובשני עשורים? הם יכולים להפוך למולטי מיליונרים ולעצמאים כלכלית.

אין כאן מקום להאריך בחישוב הפשוט איך אפשר לעשות את זה. אבל העובדה היא שיש אנשים שעשו את זה.

אז השאלה היא, למה כל כך הרבה אנשים לא מצליחים לעשות את זה?

התשובה היא שאנשים לא מוכנים לוותר או לצמצם את סגנון החיים שהם התרגלו אליו. כדי להתעשר צריך לחסוך אחוז מסוים מהמשכורת החודשית ולשמור בחסכון, אבל כשרוב הזוגות בישראל, גם אלו שמרוויחים עשרות אלפי שקלים בחודש, חיים במינוס, זה מצביע על כך שצורת החיים היא בזבזנית וברמה גבוהה יותר ממה שהם מרוויחים באמת.

בזכות האשראי וגופים פיננסיים אחרים שגורמים לכולם לקנות יותר, רמת החיים לא באמת אמורה להיות תלויה במשכורת, אלא בגודל האשראי שהבנק נותן לכם, ואז נכנסים למעגל קסמים שקשה לצאת ממנו. רמת חיים גבוהה, עבודה יותר קשה, עוד העלאה ברמת החיים, עוד עבודה, עד שכמובן מגיעה השחיקה.

זו התשובה.

למידע נוסף, הכנסו לאתר של עמית והגר השקעות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה