מהו תיק שטח ולמה הוא חשוב?

מהו תיק שטח ולמה הוא חשוב?

תיק שטח

הרבה פעמים אנחנו שומעים בחדשות, בסיטואציות שונות, שאילו רק היו תוכנות מקדימות, תוכניות מוכנות והיו פועלים על פיהן, אז הכל היה בסדר, הכל היה מסודר ומתנהל כמו שצריך. יש מקרים בהם זה נכון, יש מקרים בהם זה גם אפשרי, ואם כך, אין סיבה שזה לא יקרה ולא נשתמש בתוכניות מוכנות. 

דוגמא טובה לכך היא מקרה של תיק שטח למבני תעשייה, מבני מסחר, מבני חינוך או מבנים אחרים. תיק שטח הוא אוגדן בטיחות שנועד להסביר ולפרט, כיצד יש לפעול במקרים של שריפה וצורך בפינוי המוני. 

למשל, אם מדובר בבית ספר, הרי במקרה של שריפה, חייבים לדעת כיצד לפנות את כל הילדים בצורה מסודרת ומאורגת, אחרת עלולים להגיע למצב של פאניקה אשר תעלה בחיי אדם. לכן, יוצרים תוכנית מוקדמת על פי תנאי המקום והאמצעים השונים שעומדים לרשות המורים ושאר אנשי הסגל, והכל על פי תיק שטח שהוכן מראש. התיק אמור להיות מאושר להיות רשויות כיבוי אש ולהיבדק בתרגולת, זאת על מתנ לוודא שאכן ניתן להפעיל אותו בזמן אמת. 

כיצד מכינים תיק שטח

הכנת תיק שטח היא לא דבר מורכב, זה יכול לקחת מספר ימים על פי הצורך. מי שאמור להכין אותו, זה איש מקצוע, לרוב יועץ חיצוני כמו חברת דרך ארץ הנדסה שמתמחה בנושא של בטיחות אש. הוא דואג לבחון את המקום היטב, דואג לבחון את כל האופציות האפשרויות ואז הוא קובע תוכנית שתתאים לאופי המבנה וכן לדרישות של הרשויות. 

באופן טבעי, לכל מבנה אפשר למצוא תיק שטח אחר. זה תלוי בגודל שלו, בסגנון ובאופי, וכן בסוג השימוש שעושים בו. כמו כן, זה תלוי בכמות האנשים שאמורים להשתמש במבנה. יש הבדל בין מבנה שאמור לשרת כמות של עשרות אנשים לבין מבנה שאמור לשרת אלפי אנשים, בין אם הם קבועים ובין אם הם מזדמנים. 

בכל מקרה, אי אפשר יהיה להפעיל את המבנה ללא תיק שטח מוכן, ברור וניתן לשימוש באופן מיידי, מתוך כוונה לאפשר פינוי מהיר ונוח של כל האנשים במקום בצורה נכונה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה