איך לנצל באופן מיטבי את המידע שמציע הר הכסף?

איך לנצל באופן מיטבי את המידע שמציע הר הכסף?

הר הכסף

בשנת 2013 הקימו משרד האוצר ובנק ישראל אתר אינטרנט רב תועלת – במטרה לסייע לישראלים הרבים שלא הצליחו לעקוב אחרי חסכונות פנסיוניים ישנים לדעת בדיוק מה מצבם ולמצות את המכשיר הפיננסי החשוב הזה. כעבור 3 שנים, ולנוכח הצלחת המיזם, שודרג האתר והפך להר הכסף 2 (אם כי כדי להיכנס אליו אפשר פשוט להקליד בגוגל "הר הכסף").

המידע שתמצאו באתר הר הכסף

האתר המשודרג מציע לכל אדם מידע משני סוגים: 

א. מידע על חסכונות פנסיוניים (קרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחי מנהלים) וכן קרנות השתלמות וגם פוליסות ביטוח חיים ללא חיסכון הרשומות על שמו.

ב. מידע על חשבונות בנק רדומים ופיקדונות רדומים אשר רשומים על שמו של האדם. חשבון בנק רדום מוגדר ככזה שלא בוצעו בו פעולות במשך 10 חודשים והבנק לא הצליח ליצור קשר עם בעליו במשך עוד חודשיים. פיקדון רדום הוא פיקדון שחלפו יותר מחודשיים מאז מועד הפירעון שלו, והבנק לא הצליח ליצור קשר עם בעליו.

עוד כדאי לדעת שניתן לבצע חיפושים באתר הר הכסף גם עבור קרוב משפחה שהלך לעולמו.

כללי ההתחברות לאתר

הכניסה לאתר היא באמצעות מספר תעודת זהות (של האדם או של קרוב המשפחה שנפטר). בנוסף מוצגות מספר שאלות אבטחה, כגון תאריך ההנפקה של תעודת הזהות, מועד הפטירה של הקרוב וכו'.

עוד חשוב לדעת שעבור כל מספר תעודת זהות מספר הכניסות לאתר מוגבל ל-10 (מטעמי אבטחת מידע).

איך להשתמש בחוכמה במידע ובכסף?

בזכות הר הכסף ניתן לאתר גם סכומי כסף וגם חסכונות. תמיד נחמד לגלות כסף שלא ידעתם על קיומו, אבל חשוב להשתמש בו בתבונה. לגבי חסכונות פנסיוניים ישנים, דרך הפעולה הנכונה היא חיבורם אל החיסכון הפנסיוני הנוכחי (כידוע בישראל ישנה חובת הפקדת כספים לקרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל לכל השכירים וגם העצמאים). מומלץ לבחון היטב את התנאים שמציעים כל הגופים שמנהלים חסכונות פנסיוניים בארץ – תשואות, רמת סיכון ודמי ניהול, כך שהכסף שגיליתם יתחיל לעבוד באמת בשבילכם, וישדרג את איכות החיים שלכם בגיל הפרישה מעבודה. המלצה נוספת היא לבצע את התהליך בעזרת מומחים מנוסים ואובייקטיביים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה