רישוי יצרן למפעלים

רישוי יצרן למפעלים

רישוי יצרן למפעלים

הקמה של מפעל שונה מכל הקמה של עסק אחר כיוון שבניגוד לעסקים אחרים המתבקשים להוציא רק רישיון אחד הקמה של מפעל דורשת רישיון נוסף הנקרא רישיון יצרן. רישיון זה הינו מיועד עבור כל עסק העובד עם חומרים אשר עוברים תהליך ומשנים את צורתם למשל מסעדות, חברות קייטרינג והסעדה או מאפיות וקונדיטוריות אשר לוקחות חומרי גלם והופכות אותם למאכלים שונים ומגוונים. גם במידה וקיבלתם את רישיון העסק לא תוכלו עדיין להפעילו ללא רישוי יצרן למפעלים שמהווה שלב קריטי מאוד בתהליך קבלת הרישיון הסופי.

מדוע צריך רישוי יצרן לעסק?

רישוי יצרן הינו רישיון המסופק מטעם משרד הבריאות. לרישיון זה ישנן שתי מטרות עיקריות:

  • לשמור על טובת האזרח – על מנת לקבל את רישיון היצרן על העסק לעבור בדיקה קפדנית על ידי נציג של משרד הבריאות הבודק כי התנאים התברואתיים הינם טובים, כי פתחי האוורור במקום מאפשרים תחלופה של אוויר וכי כל התנאים הקיימים מאפשרים לשמור על הרווחה של הלקוח.
  • בטיחות המקום – מטרתו של רישיון יצרן נועד בכדי לבדוק כי העסק הינו בטיחותי וכי מאשר הגנה הן לקהל הלקוחות הפוטנציאליים והן לבעל העסק ולעובדים במקום. לשם כך נבדקות הרצפות, המעברים וכמובן תנאים נוספים כגון פתחי האוורור ומערכת גילוי האש. בכל מקרה בו מתגלה ולו פרט קטן העלול לגרום לסכנה עתידים העסק לא יוכל לקבל את הרישיון לו הוא זקוק בכדי להתחיל ולפעול.

כיצד מוציאים רישיון?

הוצאת רישיון לעסק ורישיון יצרן למפעלים הינם תהליכים הדורשים השקעה לא מועטה. נדרשת עבודת איסוף חומרים עמוקה בכדי להשיג את כל המסמכים הנדרשים בכדי להתחיל את התהליך כראוי. על מנת להקל על הוצאת הרישיון ניתן להיעזר בשירותיה של גורם מומחה לרישוי עסקים אשר עוסק בתחום זה ועוזר לבעלי עסקים לקבל את הרישיון לו הם מייחלים ללא כל מאמץ מצדו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה