רישוי יצרן למפעלים

רישוי יצרן למפעלים

הקמה של מפעל שונה מכל הקמה של עסק אחר כיוון שבניגוד לעסקים אחרים המתבקשים להוציא רק רישיון אחד הקמה של מפעל דורשת רישיון נוסף הנקרא רישיון יצרן. רישיון זה הינו מיועד עבור כל עסק העובד עם חומרים אשר עוברים תהליך ומשנים את צורתם למשל מסעדות, חברות קייטרינג והסעדה או מאפיות וקונדיטוריות אשר לוקחות חומרי גלם והופכות אותם למאכלים שונים ומגוונים. גם במידה וקיבלתם את רישיון העסק לא תוכלו עדיין להפעילו ללא רישוי יצרן למפעלים שמהווה שלב קריטי מאוד בתהליך קבלת הרישיון הסופי.

מדוע צריך רישוי יצרן לעסק?

רישוי יצרן הינו רישיון המסופק מטעם משרד הבריאות. לרישיון זה ישנן שתי מטרות עיקריות:

  • לשמור על טובת האזרח – על מנת לקבל את רישיון היצרן על העסק לעבור בדיקה קפדנית על ידי נציג של משרד הבריאות הבודק כי התנאים התברואתיים הינם טובים, כי פתחי האוורור במקום מאפשרים תחלופה של אוויר וכי כל התנאים הקיימים מאפשרים לשמור על הרווחה של הלקוח.
  • בטיחות המקום – מטרתו של רישיון יצרן נועד בכדי לבדוק כי העסק הינו בטיחותי וכי מאשר הגנה הן לקהל הלקוחות הפוטנציאליים והן לבעל העסק ולעובדים במקום. לשם כך נבדקות הרצפות, המעברים וכמובן תנאים נוספים כגון פתחי האוורור ומערכת גילוי האש. בכל מקרה בו מתגלה ולו פרט קטן העלול לגרום לסכנה עתידים העסק לא יוכל לקבל את הרישיון לו הוא זקוק בכדי להתחיל ולפעול.

כיצד מוציאים רישיון?

הוצאת רישיון לעסק ורישיון יצרן למפעלים הינם תהליכים הדורשים השקעה לא מועטה. נדרשת עבודת איסוף חומרים עמוקה בכדי להשיג את כל המסמכים הנדרשים בכדי להתחיל את התהליך כראוי. על מנת להקל על הוצאת הרישיון ניתן להיעזר בשירותיה של גורם מומחה לרישוי עסקים אשר עוסק בתחום זה ועוזר לבעלי עסקים לקבל את הרישיון לו הם מייחלים ללא כל מאמץ מצדו.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הקורא האסטרטגי: מינוף סיכומי ספרים לצמיחה
בחיפוש אחר ידע ויעילות רכישתו, סיכומי ספרים טבעו נישה חיונית. הם משמשים מגדלור למוחות הסקרנים...
קרא עוד »
נוב 12, 2023
לגו טכני- למה כדאי לכם לקנות את המשחק הזה לילדים?
הילדים שלכם הגיעו לשלב בו הם רוצים לשחק עם משאיות, מכוניות ומטוסים? יש לכם עכשיו כמה אופציות. האופציה...
קרא עוד »
ינו 03, 2018
קלנועית מומלצת – איך לקנות נכון?
אם אתם כבר רוצים לשנות את הדרך שבה אתם נוהגים על הכביש ולבחור בכלי תחבורה שישפר את החוויה הזו, אז יהיה...
קרא עוד »
מרץ 15, 2020