למה טוב להשתמש עם מרכך ללא מלחים?

למה טוב להשתמש עם מרכך ללא מלחים?

מרכך ללא מלחים

האם השמפו והסבון שאתם רוכשים בסופר הוא הנוסחה האולטימטיבית לשיער שלכם? מסתבר שממש לא.

מדפי השמפו והסבון בסופרים עמוסים לעייפה במגוון רחב של מותגים שמציעים נוסחות שונות לשמפו, סבון, עם חומרים מעניינים שמבטיחים מראה חלק וניקיון לאורך זמן.

זה אולי נכון, אבל חשוב לדעת שזה קורה על ידי חומרים שלא תמיד טובים לבריאות השיער. כמובן שההשפעה על השיער היא איטית, אך בטווח הרחוק החומרים הללו מזיקים לשיער ובסופו של דבר הוא מתייבש ומאבד את החיוניות שלו.

מה המלחים עושים לשיער? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

מה מלחים עושים לשיער ולמה כדאי להימנע מזה?

מלחים שפוגעים בשיער מזיקים לו בכמה אספקטים שונים. ראשית, למלחים הללו יש טבע לייבש מה שלא טוב לשיער. המלחים פוגעים בזקיק של השיער ומחלישים אותו ולכן חשוב לבחור מרכך ללא מלחים.

ככה לאחר תקופה, אתם יכולים לגלות לתדהמתכם שהשיער אינו חזק כל כך כמו שחשבתם ועם נגיעה קלה הוא נושר. זה קורה משום שמלחים רבים פגעו בבסיס השיער וגרמו לה להיות חלשה כל כך.

זה נזק אחד ומספיק כדי להפסיק להשתמש בשמפו ומרכך שמכיל את המלחים הללו. אולם דבר נוסף הוא השומן הטבעי שהגוף מייצר שמגן על השיער. כדי שהשיער יישאר בריא, חיוני ולא יבש, הוא צריך רמה מסוימת של שומן. למזלכם, הגוף מייצר באופן טבעי את השומן הזה וכך אתם נהנים משיער בריא לאורך זמן. אולם כאשר המלחים פוגעים בשיער הם מסירים את אותם שומנים וגורמים תהליך "ייבוש" מזורז לשיער.

בשלב מסוים הגוף מפסיק לייצר את אותו שומן והשיער מתחיל להתייבש.

לסיכום וסיום, המלחים הורסים את זקיק השערה וגורמים לה להיות חלשה, הם פוגעים גם בשומן הטבעי של השיער וגורמים לשינוי צבע.

לעוד מידע ומוצרים דומים, בקרו באתר של אקליפטה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה