החשיבות בייעוץ פנסיוני לעצמאיים

החשיבות בייעוץ פנסיוני לעצמאיים

ייעוץ פנסיוני לעצמאים

מצבם של העצמאיים במדינת ישראל, אם לשפוט לפי הנתונים, לא טוב במיוחד. על פי הנתונים עולה שהשכר שמרוויחים העצמאיים בצורה חודשית היא עד 8000 ₪ ומדובר על אחוזים רבים מכלל העצמאיים. לכן, כאשר לא יודעים איך להתמודד עם המחר, בטח שהפנסיה נראית כדבר תלוש ומרוחק, משהו כמו צרות של עשירים.

אולם אם תחשבו על זה קצת יותר לעומק, תראו שהסיבה שלא חושבים על הפנסיה היא בגלל שכיום העסק לא מאפשר בכלל הפרשה לפנסיה, ראו כאן ייעוץ פנסיוני לעצמאים. ישנם עצמאים רבים במדינה שמדשדשים במשך שנים, העסק שלהם לא מתרומם לשום מקום אולם הם אוהבים את אורח החיים הזה ולכן, לא מוכנים לוותר עליו.

אבל אם אתם בכל זאת רוצים לדאוג לפנסיה איך עושים את זה נכון? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

החשיבות בייעוץ פנסיוני לעצמאיים:

לעצמאיים העתיד נראה הרבה יותר לא יודע מאשר לשכירים. בסופו של יום, ההבדל המשמעותי בין שכירים לעצמאיים הוא, ששכירים בוחרים בביטחון הכלכלי והעצמאיים בחופש לחיות את החיים כפי שהם רוצים. למרות שאף אחד למעשה לא בטוח וגם לעצמאיים יש בוס בדמות הכסף, אולם זו ההגדרה הכללית ומכך נגזרות העובדות הקיימות לגבי הפנסיה.

כיום יש כבר חוק במדינה המחייב את העצמאיים להפריש כל חודש סכום מסוים לפנסיה, אולם החוק התקבל רק לאחרונה ובעקבות הקורונה ומצב העסקים החוק לא נאכף עד כה. חשוב לציין שאכן לא כל העצמאיים צריכים לדאוג לפנסיה שלהם. מי שהצליח כעצמאי ופיתח את העסק למערכת של ממש שאינה תלויה בו, נהנה מרמת הכנסה גבוהה, מחזיק בנכסים רבים ככה שפנסיה לא בדיוק חסרה לו.

אולם אם אתם רוצים לדאוג לפנסיה שלכם, עליכם לפנות אל יועץ פנסיוני שיבין את אורח החיים שלכם ויתאים לכם תוכנית מסודרת בהתאם ליכולות הכלכליות שלכם כיום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה