מה עלות של בדק בית?

מה עלות של בדק בית?

עלות בדק בית

קניתם דירה חדשה? עוברים לדירה יד שניה? אחד השלבים החשובים בעת מעבר דירה הוא בדק בית. רבים אינם מודעים לחשיבות הבדיקה, חשוב לזכור, כמו שלא תקנו רכב בלי בדיקה מקיפה במוסך, כך גם דירה. אף על פי שאתם אינכם רואים את הליקויים, עלולים להיות בעיות שונות במערכות מוסתרות שאתם לא תצליחו לגלות לבד בלי עזרה מקצועית.

איך זה עובד

בדק בית הינו תהליך בו עורך הבדיקה בודק את כל מערכות הדירה ובוחן אם קיימים בהם ליקויים. בכל הצנרת ומערכות המים והחשמל, איכות הצבע והריצוף ואת כל שאר מאפייני הבית.

כמו כן הוא מוודא שנתוני המבנה עומדים בתקנים השונים הנדרשים על פי תכנון ובניה, חשמל, תברואה וכדו'. כשמדובר בדירה חדשה מקבלן, יבדוק עורך הבדיקה את המבנה האם הוא תואם לתכנית המפרט של המבנה כפי שהציג הקבלן.

ליקויים קטנים

בנוסף לליקוים המשמעותיים יערוך הבודק בדיקת דירה חדשה מקבלן יסודית ביותר על כל הפרטים הקטנים ביותר, כמו איכות הגימורים, צבע הבלטות, השיפועים אל פתחי הניקוז השונים.

בדיקות אלו אף שהם נשמעים קטנוניים הם חשובים ביותר, כדי שלא תמצאו את עצמכם בוהים במרצפת הבהירה יותר ביחס לשאר הבלטות.

כמו כן יבדוק עורך הבדיקה את הליקויים האסתטיים שבמבנה אם ישנם. זה יכול להיראות לכם בעיות שוליות וקטנות אבל כל בעיה קטנה עלולה להיות משמעותית ביותר.

כמה זה עולה?

אז כמובן שאתם רוצים לבצע את הבדיקה מה שנשאר זה לדעת מה עלות של בדק בית? כמובן שהמחיר נקבע על פי פרמטרים שונים. החל מגודל הדירה זה נע בין 1400 שקלים בדירה בת 4 חדרים ל – 2000 בדירות גדולות של 250 מ"ר.

חשוב לבדוק כי החברה המבצעת היא בעלת ניסיון בתחום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה