שמעון שבס – האיש שהיה שם

שמעון שבס – האיש שהיה שם

שמעון שבס

אין הרבה אנשים שיכולים לומר שהם היו שם ברגעים החשובים והגדולים ביותר של שנות התשעים כמו שמעון שבס. מי שהיה יד ימינו של יצחק רבין, ראש הממשלה המנוח, היה שם בכל אירוע גדול וחשוב בשנות שלטונו, ולא פעם הוא היה גורם משפיע שידע לבצע את הדברים מאחורי הקלעים. 

כל רה"מ מעסיק מנכ"ל במשרד אשר אחראי על כתיבת תוכנית וביצועם, במובנים רבים הוא אחראי על המורשת שישאיר אחריו ראש הממשלה, בהנחה כמובן והוא אכן קובע לעצמו דרך מסוימת ודואג ללכת בה. שמעון שבס ידע לכתוב ביחד עם יצחק רבין תוכניות שונות ולבצע אותן, תוכניות ששינו את פני מדינת ישראל בשנות התשעים ובמובנים רבים את פני האזור. 

שמעון שבס הכיר את יצחק רבין בשנות השמונים ועבד צמוד אליו במשך שנים רבות, עוד כשהיה באופוזיציה. הוא עמד לצידו במערכת הבחירות של 92, אותה ניצח רבין עבור מפלגת העבודה והחזיר אותה לשלטון אחרי 15 שנה. במהלך שלוש שנות כהונתו בתור מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הוא עמד לצד רבין באינספור מקרים ועזר לו לבצע את המדיניות שלו. 

כיצד עזר שמעון שבס ליצחק רבין?

שלושה דברים עיקריים אנחנו זוכרים מתקופתו של יצחק רבין כראש ממשלה, ולשמעון שבס יש חלק לא מבוטל בכך. ראשית, תהליך מדיני פורה ושגשוג מדיני ביחסים עם מדינות שונות בעולם. שנית, שיפור התשתיות בכל מדינת ישראל, כבישים ומחלפים הוקמו בכל הארץ ושינו את פנייה. שלישית, השינויים במערכת החינוך הן היהודית והן הערבית ובכלל, תקציבי ענק אשר הוזרמו למערכת ואיפשרו לה להיות מוכנה למאה ה-21. 

אין ספק שלשמעון שבס יש חלק גדול בכך, הן בהשפעה והן בכל תהליך הביצוע. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה