האם יש חשיבות באילו נעליים לבחור כנעלי צעד ראשון לתינוק?

את תחושת הגאווה כשאתם רואים את הקטנים שלכם עושה את צעדיהם הראשונים והמתנדנדים קשה לשכוח. למרות שנעלי התינוקות הן חמודות להפליא, עדיף לאפשר לקטנים כמה שיותר זמן בכפות רגליים יחפות כאשר הם לומדים ללכת, ולא לצאת ישר לקנות נעליים. מתי הזמן המתאים למעבר הגדול לנעלי טרום הליכה? המשיכו לקרוא כדי לגלות את הטיפים המובילים.

מהן נעלי טרום הליכה?

נעלי טרום הליכה הן בדרך כלל זוג הנעליים הראשון של התינוק שלכם. לרוב הן עשויות עם סוליות רכות, גמישות וקלות משקל, כמומלץ על ידי רופאי הילדים. נעלי הליכה ראשונות צריכות להיות שטוחות לחלוטין, ללא חריץ או תמיכה בקשת, בזמן שתינוקך לומד ללכת. שמירת כפות רגליו של תינוק לגמרי שטוחה עוזרת להמרצת עצבים במוח המסייעים להתפתחות מיומנות קוגניטיבית ומוטורית.

מתי לקנות נעלי טרום הליכה?

בדרך כלל, תינוקות מתחילים "לעמוד "ליד רהיטים (הולכים בעזרת כסאות ושולחנות) סביב גיל 6-8 חודשים, אם כי זה משתנה בין ילד לילד. בדרך כלל ניתן להתחיל לנעול נעלי טרום הליכה בכל עת מגיל 6 חודשים. הורים רבים אוהבים את הרעיון – לחמם את כפות רגליו של התינוק, להגן על אצבעות הרגליים הקטנות ולהציע אחיזה ללא החלקה בשלבים הראשונים.

מהם היתרונות של נעלי טרום הליכה?

נעלי טרום הליכה, להבדיל מכל סוג אחר של נעלי תינוקות, תומכות בצעדים הראשונים שלו ללא עזרה. הסיבה לכך היא שנעלי טרום הליכה מעוצבות עם סוליה רכה וגמישה המאפשרת לתינוקות 'להרגיש' את האדמה ולפתח מיומנויות קוגניטיביות ומוטוריות. נעלי טרום הליכה מציעות תמיכה נוספת והגנה על אצבעות הרגליים הקטנות.

בחירת נעליים

נעליים מחזיקות את העקב במקום, עוצרות את כף הרגל להחליק קדימה וושומרות על בהונות הרגליים. במידת האפשר, קנו נעליים העשויות מחומרים טבעיים כמו עור, כותנה או קנבס: אלה מאפשרות לאוויר להיכנס וממזערות את הסיכון לשפשוף.

חפשו צורות נעליים הדומות מאוד לצורה הטבעית של כף הרגל. הקצה הפנימי צריך להיות ישר כדי להימנע מלחץ על הבוהן הגדולה והן צריכות להתאים היטב סביב העקב.

מה הלאה?

כפות רגליים קטנות צומחות במהירות (כשני גדלים בשנה עד גיל 4), כך שברגע שלילדכם יש נעליים חדשות, תדאגו לבדוק אותן כל שישה עד שמונה שבועות כדי לוודא שהיא לא צמחה מהן: לחצו בעדינות בקדמת הנעל, ואם אתם מרגישים את הבוהן של ילדכם כנגד האצבעות, הגיע הזמן לזוג חדש.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
זיכרון נייד – עדיין חי ובועט
דה-גיפט היא חברה וותיקה מזה כ15 שנים, התמחותה היא ביבוא, שיווק ומיתוג של מתנות, גאדג'טים ומוצרי פרסום....
קרא עוד »
אוק 23, 2019
השקעה בנדל"ן לחרדים
למרות שקמים כל העת אפיקי השקעה חדשים כמו מטבעות דיגיטליים, ביטקוין וכדומה, עדיין נחשב הנדל"ן כאפיק...
קרא עוד »
מרץ 10, 2019
עיצוב – לא רק לבית הפרטי
איכות החיים שלנו נקבעת מהרבה פקטורים, אך אחד הפקטורים החשובים ביותר שעל פיהם נקבעת איכות החיים שלנו...
קרא עוד »
אוג 17, 2017