איך בוחרים בודק שכר מוסמך

איך בוחרים בודק שכר מוסמך

איך בוחרים בודק שכר מוסמך

דיני העבודה הקבועים בחוק נועדו לעשות סדר בין תחומי אחריותו של עובד מול מעסיקו, וכן להיפך. כיוון שמעסיקים נמצאים בעמדת כוח גבוהה יותר לעומת העובדים שלהם, עולה הצורך באכיפת החוקים והנהלים הקבועים בחוק מול מעסיקים המנצלים את עמדת הכוח הזו ולכן מפרים את זכויותיהם של העובדים שלהם. הפרות אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בשלל מצבים כמו הרעת תנאים בעבודה, תשלום של שכר חודשי נמוך מהשכר לו העובד זכאי כחוק, התעמרות בעובד ועוד שלל מצבים נוספים.

על מנת לייעל את הליכי הפיקוח והאכיפה מול מעסיקים שונים, נחקק חוק הגברת האכיפה של דיני העבודה המאפשר לנציגים ממשרד העבודה והרווחה לבצע ביקורות פתע בעסקים, ולבדוק האם העסק ממלא אחר זכויות העובדים או שמלא קיימות הפרות קלות עד קשות המציבות את בעלי העסק בפני סנקציות פליליות, אזרחיות ומנהלתיות.

בודק שכר מוסמך למניעת עיצומים כספיים

במקרה ומתגלים הפרות שונות בתנאי ההעסקה של עובדים בעסק, רשאי משרד העבודה והרווחה להטיל על בעלי העסק קנסות ועיצומים כספיים העלולים לפגוע בו באופן קשה. בכדי למנוע את ההשלכות הללו, מומלץ לבצע את הבדיה לגילוי ההפרות באמצעות בודק שר מוסמך. איש מקצוע זה יבצע הליכי בדיקה מקצועיים באופן תקופתי, וכך יאתר את ההפרות ויביא זאת לידיעת בעלי העסק כדי שיתקנו אותם בהקדם.

בודק שכר מוסמך לאחר קבלת התראות מנהלתיות

גם לאחר שעסק נמצא כי הפר זכויות של עובדים בבית העסק שלו, שירותיו של בודק שכר מוסמך נחוצים. זאת כדי להעניק אישור רשמי למשרד העבודה כי ההפרות שנמצאו תוקנו על ידי המעסיק, ואין לפעול למתן קנסות כספיים.

כדי לבחור בודק שכר מוסמך מטעם משרד רואה חשבון בחיפה שיבצע את העבודה, חשוב לוודא כי מדובר על רואה חשבון מקצועי שעבר הסמכה של בודק שכר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה