איך בוחרים בודק שכר מוסמך

איך בוחרים בודק שכר מוסמך

דיני העבודה הקבועים בחוק נועדו לעשות סדר בין תחומי אחריותו של עובד מול מעסיקו, וכן להיפך. כיוון שמעסיקים נמצאים בעמדת כוח גבוהה יותר לעומת העובדים שלהם, עולה הצורך באכיפת החוקים והנהלים הקבועים בחוק מול מעסיקים המנצלים את עמדת הכוח הזו ולכן מפרים את זכויותיהם של העובדים שלהם. הפרות אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בשלל מצבים כמו הרעת תנאים בעבודה, תשלום של שכר חודשי נמוך מהשכר לו העובד זכאי כחוק, התעמרות בעובד ועוד שלל מצבים נוספים.

על מנת לייעל את הליכי הפיקוח והאכיפה מול מעסיקים שונים, נחקק חוק הגברת האכיפה של דיני העבודה המאפשר לנציגים ממשרד העבודה והרווחה לבצע ביקורות פתע בעסקים, ולבדוק האם העסק ממלא אחר זכויות העובדים או שמלא קיימות הפרות קלות עד קשות המציבות את בעלי העסק בפני סנקציות פליליות, אזרחיות ומנהלתיות.

בודק שכר מוסמך למניעת עיצומים כספיים

במקרה ומתגלים הפרות שונות בתנאי ההעסקה של עובדים בעסק, רשאי משרד העבודה והרווחה להטיל על בעלי העסק קנסות ועיצומים כספיים העלולים לפגוע בו באופן קשה. בכדי למנוע את ההשלכות הללו, מומלץ לבצע את הבדיה לגילוי ההפרות באמצעות בודק שר מוסמך. איש מקצוע זה יבצע הליכי בדיקה מקצועיים באופן תקופתי, וכך יאתר את ההפרות ויביא זאת לידיעת בעלי העסק כדי שיתקנו אותם בהקדם.

בודק שכר מוסמך לאחר קבלת התראות מנהלתיות

גם לאחר שעסק נמצא כי הפר זכויות של עובדים בבית העסק שלו, שירותיו של בודק שכר מוסמך נחוצים. זאת כדי להעניק אישור רשמי למשרד העבודה כי ההפרות שנמצאו תוקנו על ידי המעסיק, ואין לפעול למתן קנסות כספיים.

כדי לבחור בודק שכר מוסמך מטעם משרד רואה חשבון בחיפה שיבצע את העבודה, חשוב לוודא כי מדובר על רואה חשבון מקצועי שעבר הסמכה של בודק שכר.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אביזרי אופניים שכדאי להכיר
האופנה של רכיבה על אופניים כבר מזמן כבשה את הארץ. יותר ויותר אנשים בוחרים לרכוש לעצמם אופניים ולצאת...
קרא עוד »
נוב 06, 2019
פורץ דלתות – פנו אל אחד מקצועי
שירות פריצת דלתות הינו שירות מדלת לדלת אשר מסייע בפריצת דלתות של דירות, בתים או משרדים. זהו תהליך...
קרא עוד »
מרץ 01, 2023
עובדות מסקרנות על עוגות וקינוחים מותאמים אישית
עולם העוגות והקינוחים המותאמים אישית אינו רק אפייה; זוהי צורת אמנות שבה מיומנויות קולינריות פוגשות...
קרא עוד »
מרץ 25, 2024