עורך דין פלילי – כיצד הוא יכול לעזור לנו?

עורך דין רכישת מגרש

המשפט במדינת ישראל, כמו במדינות רבות אחרות בעולם, מתחלק לשני חלקים עיקריים. משפט אזרחי ומשפט פלילי.

המשפט האזרחי מתייחס לכל מה שקשור לתביעות שבין אזרח לאזרח, חברה לאזרח, חברה לחברה או תביעות של נזיקין שבין רשויות לאזרח. לעומת זאת, המשפט הפלילי מתייחס לסט עבירות בתחומים שונים ומגוונים, בהן תמיד המדינה היא זו שתובעת, בעוד שאזרחים, חברות או רשויות, עומדים בצד של הנתבעים.

על מנת להגן על עצמנו מפני תביעות פליליות אנחנו צריכים לשכור עורך דין פלילי. מדובר בעורך דין שהתמחה באופן ספציפי בדין הפלילי, כאשר ניתן גם להתמחות ספציפית בעבירות מסוג מסוים, למשל, עבירות סמים, מין, אלימות, רצח, רכוש או כל סוג אחר של עבירה אשר מוגדרת בדין הפלילי.

לפני שנסביר כיצד יכול לעזור לנו עורך דין פלילי, חשוב להסביר, להבדיל מעורך דין בתחום האזרחי, מעצם העובדה שבעבירות פליליות האזרח הוא תמיד הנתבע והמדינה היא התובעת, הרי עורך דין פלילי הוא תמיד סנגור, כלומר עורך דין של ההגנה. זה שונה מאשר להיות תובע, בין אם זה בסגנון ובין אם זה בהיבטים אחרים.

כיצד עורך דין יכול לעזור לנו?

עורך דין פלילי יכול לעזור לנו בצורות שונות. בראש ובראשונה, הוא יציג את כל האפשרויות העומדות בפנינו והוא יכול לעזור לנו לבחור את האפשרות הטובה ביותר מבחינתנו.

שנית, הוא יכול לעזור לנו בכך שיציג בפנינו את כל הזכויות והתנאים שעומדים לרשותנו, על מנת שנוכל לדעת מה מגיע לנו, מה מותר ומה אסור למשטרה לעשות או לכל גורם אחר.

שלישית, הוא כמובן יוכל לייצג אותנו מול המשטרה, הפרקליטות ובית המשפט, באופן כזה שישרת את המטרה שלנו

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חברת ניהול ועד בית – קווים לדמותה
בעולם המהיר בו אנו חיים כיום, הבתים שלנו אינם רק חללים; הם מקומות קדושים שבהם אנו מחפשים נחמה ונחמה....
קרא עוד »
ספט 18, 2023
צילום מזון
כל מי שמתמחה בצילום, יודע עד כמה משמעותי ההבדל בין צילום אנשים או צילום נופים לבין צילומי מזון.  בכל...
קרא עוד »
מרץ 06, 2021
**7 דברים שחובה לדעת על הדברת טרמיטים**
הדברת טרמיטים היא משימה קריטית שמבטיחה שמירה על מבנים ורהיטים מעץ מפני נזקים חמורים. אם אתם מתמודדים...
קרא עוד »
מאי 22, 2024