מה עלות לוכד נחשים במרכז?

מה עלות לוכד נחשים במרכז?

pexels-pixabay-80474 (1)

לוכד נחשים הוא תפקיד שמיועד למי שיכול להתמודד עם נוכחות נחש בקרבת בני אדם, להשתלט עליו ולהחזיר אותו לטבע. החוק אוסר על הריגת נחש ומחייב את שחרורו במקום פתוח. הלוכד חייב לעבור קורס הסמכה של רשות הטבע והגנים, ורק אז יוכל להתפרנס מהמקצוע. בשראל שורר מזג אוויר חם במשך חודש ארוכים ונחשים מגיחים לעבר חצרות וגינות במטרה להשיג מזון ושתייה ולכן ללוכד יש הזדמנויות פרנסה רבות. נחשים מחפשים מאגרי מים עומדים ושאריות מזון אותן בני אדם לא מקפידים לנקות, ואז הם מגיעים כדי להנות מהשלל. הנחשים אינם תוקפניים מטבעם אבל עלולים להגיב בחריפות כשהם חשים מאוימים וההכשה עלולה להסתיים בבית חולים ובבהלה רבה בקרב תושבי האזור. נחשים נפוצים גם באזור המרכז בארץ.

הגורמים המשפיעים על עלות הלוכד

הפנייה ללוכד נחשים במרכז צריכה להיות מיידית, לאחר שהבחנתם בנחש באזור הגינה או החצר, ובמקרים מסוימים גם בנחש שחדר לבית. רצוי שהלוכד יהיה זמין ויגיע מהר ככל האפשר, מאחר שמודבר במצב חירום. עלות לוכד נחשים העסקתו תלויה במשך העבודה הנדרש, שנגזר מהשטח שהוא צריך לסרוק כדי לאתר את הנחש, וכן במידת הצלחתו במשימה. לעתים הסריקה לא תעזור אבל העבודה כבר נעשתה ולכן תחויבו עליה בסכום שיכול לנוע בין 250 ל-500 ש"ח, ואם תצליח 500-1000 ש"ח. הלוכד זכאי לשכר מאחר שהגיע ועשה ככל יכולתו לאתר את הנחש, ולא תצטרכו לשלם שוב במקרה של הזמנה שנייה. 

אמצעי זהירות נוספים

כדאי לנקוט מספר אמצעי זהירות כדי להקטין את הפוטנציאל להימצאות נחש בקרבתכם. ניקוי עשביית החצר, סילוק אבנים גדולות וריקון מאגרי מים עומדים יפחיתו את מספר מקומות המסתור האפשריים ואת הסכנה לפלישת נחשים לחצר שלכם.
מוזמנים לפנות אל 'הלוכדים' כדי לקבל הצעת מחיר:
https://halochdim.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה