5 טיפים להתנהלות במצב של חדלות פירעון

5 טיפים להתנהלות במצב של חדלות פירעון

חדלות פירעון

כאשר אדם פרטי או בעל עסק מגיעים למצב שבו הם לא יכולים לעמוד בהוצאות החודשיות שלהם, אלה עוברות את הסף הנדרש בחוק חדלות הפירעון וגם סך הנכסים שלכם והערך שלו לא מכסה את ההוצאות והחובות הרי שהם יוכלו להגיש בקשה לחדלות פירעון. בית המשפט ימנה אחראי מטעמו לבדיקת התיק ובמידה ולאחר כינוס נכסי החייב אכן יישארו חובות נוספים והוצאות חודשיות שהוא אינו יכול לעמוד בהם בית המשפט יכיר בכך שאותו אדם יהיה חדר פירעון. במהלך תקופת חדלות הפירעון אותו אדם/בעל עסק לא יוכל לצאת מהארץ אלא באישור מיוחד מבית המשפט, לא יוכל לקבל הלוואה לעסקים או אפילו מסגרת עו"ש בחשבון, לא יוכל לקבל אשראי או כרטיס אשראי, לא יוכל להשתמש בשיקים וגם החשבון שלו יסומן בחדלות פירעון. בהחלט מצב קשה ולא נעים אז הינה כמה טיפים שיעזרו לכם להתנהל במצב זה.

#1 – היעזרו בעו"ד:

אולי זה נשמע אבסורד להוציא עוד כסף על עו"ד בזמן שאתה מכריז על חדלות פירעון אולם עו"ד יוכל לייצג אתכם מול הרשויות, מול הנושים השונים וללוות אתכם בתהליך. הוא יוכל לעזור לכם לחסוך עשרות ואולי אף מאות אלפי שקלים ויותר כך שהעלות עבור שירותיו תהיה זניחה ביחס לעלויות שתחסכו.

#2 – התנהלו עם מזומן:

לא תהיה לכם כל כך ברירה אלא להתנהל עם מזומן בתקופה הקרובה של חדלות הפירעון ועד קבלת ההפטר המיוחל. לכן כדאי יהיה לעבוד מראש עם לקוחות שיכולים לשלם מזומן או להפקיד לחשבון ניטרלי ממנו תוכלו למשוך את הכסף במזומן ולחלק אותו בצורה נכונה: חלק לקופת הנושים להסדר חדלות הפירעון וחלק לצרכי המחיה האישיים שלכם.

#3 – בנו תוכנית כלכלית:

חשוב לבנות תוכנית כלכלית מקצועית שתתווה לכם את הדרך לאורך שנות חדלות הפירעון ולאחריהן שלא תהפכו לעול על החברה אלא תשובו לתרום למרקם החברתי והכלכלי במדינה.

#4 – הכינו את המשפחה:

דאגו שזה יהיה מאמץ זוגי/משפחתי לחסוך בעלויות, להפחית מעט מאיכות החיים לכמה שנים עד השלמת התהליך והבטיחו להם לצאת מחוזקים מהתקופה.

#5 – הגיעו להסדרים מול הנושים:

בין אם לבד ובין אם בעזרת עורך הדין שלכם – השתדלו להגיע להסדרים מול הנושים השונים. הסבירו להם שבמקרה של חדלות פירעון בית המשפט עשוי לוותר לכם על חלק מהחוב והם עשויים לראות פחות כסף לעומת אם ילכו לקראתכם ויגיעו אתכם להסדר חוב.

הטיפים באדיבות אתר קרדיט גורו

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה