מה צריך לדעת לפני שמשכירים דירה?

מה צריך לדעת לפני שמשכירים דירה?

השכרת דירות

בעלי דירות להשקעה, שוכחים לפעמים כי הם למעשה מחזיקים עסק לכל דבר.

יש להם לקוחות – השוכרים ויש להם הכנסה שצריך להגן עליה – דמי השכירות.

למרות זאת, במרבית המקרים הכל מתנהל כשורה, עד שמתחילות לבעיות.

אז מה צריך לדעת לפני שמשכירים דירה ואיך מונעים את הבעיות האלה?

להשכרת דירות בקריית אונו תאמו פגישה עם מתווך בקריית אונו>>>

ברר על השוכר

חיכיתם כמה חודשים, שיפצתם, קיבלתם מפתח, קניתם, שילמתם מיסים ועכשיו אתם רק רוצים להתחיל להנות מהכנסה פאסיבית ככל האפשר. אבל רגע! אתם מכניסים עכשיו לבית שלכם מישהו זר. אמנם הוא מתחייב לשלם לכם באופן מסודר ואולי אפילו נתן לכם צ'קים מראש, אבל הוא עדיין אדם זר. לכן, לפני שאתם מכניסים אותו לדירה וחותמים על חוזה – בררו עליו כמה שיותר מידע.

בקשו ממנו לראות תלושי שכר של מקום העבודה הנוכחי, בקשו גם פירוט של חשבון עו"ש ליתר ביטחון. בקשו צ'קים מראש – שוכר שלא יכול לתת לכם צ'קים הוא כנראה גם מועד יותר לבעיות.

בדקו איפה הוא עובד, כמה זמן ובאיזה תפקיד, נסו לברר עליו אצל אנשים שמכירים אותו.

בטחונות זו לא מילה גסה

שוק פרוץ כמו שוק הדירות להשכרה מאלץ את בעלי הדירות לנקוט אמצעים מחמירים כדי לשמור על האינטרסים שלהם ולכן, אל תתביישו לבקש ביטחונות – צ'ק ביטחון ואפילו ערבים, שישלמו לכם את מה שהשוכר חייב, אם הוא החליט לעשות בעיות.

לסיכום

השכרת דירה אולי נראית לכם כמו הכנסה פסיבית קלילה, אבל אם תתייחסו לדירה שלכם כאל עסק לכל דבר, תעניקו לו את היחס המגיע לעסק מניב, תוכלו להפיק ממנה הרבה יותר תועלת וגם לשמור על האינטרסים שלכם בדרך.

מחפשים שוכרים איכותיים לדירה שלכם? צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה