איך לכתוב סקירת ספרות?

איך לכתוב סקירת ספרות?

סקירת ספרות

אין דבר מתסכל ומתיש יותר מכתיבת עבודות אקדמאיות. רק מהסתכלות קלילה על נושא העבודה ועל כל מה שאנו נדרשים לעשות אנו מוצאים את עצמנו מיואשים. כמובן שהחלק הקשה ביותר בעבודה מסוג זה הוא סקירת הספרות אשר דורשת את מלוא ההשקעה שלנו. בכדי לצלוח את החלק הזה בשלום ולשים את העבודה מאחורינו כדאי לשים לב למספר טיפים חשובים אשר יכולים להקל עלינו באופן משמעותי.

טיפים לכתיבת סקירת ספרות

הזמן עובר ועובר, מועד הגשת העבודה מתקרב ועדיין לא כתבתם ולו מילה אחת? אל תחששו בעזרת הטיפים הבאים תוכלו לסיים עם העבודה מהר יותר משציפיתם. סקירה ספרותית היא למעשה סקירה של כל החומר הספרותי, המאמרים, הדו"חות, המחקרים והספרים אותם קראתם על מנת לכתוב את העבודה שלכם. ולכן הדבר הראשון אותו אתם צריכים לעשות הוא לחפש מקורות רלוונטיים בלבד. היעזרו בסילבוס של הקורס על מנת למצוא את המקורות אשר יתאימו לכם יותר מכל. 

לאחר בחינה של המקורות הרלוונטיים וסיכום שלהם החלו בתהליך הכתיבה בפועל. שימו לב לאיכות הכתיבה, לשפה בה אתם משתמשים וכמובן לניקוד ולפיסוק נכונים ונאותים. זכרו שהאיכות חשובה במרבית הפעמים אף יותר מהכמות ולכן חשוב לבחון כי הסקירה נכתבת בקפידה. 

לבסוף, שימו לב כי התוכן הנכתב הינו תוכן רלוונטי והוא לא נועד אך ורק על מנת למלא את הדף. סכמו את התוכן בצורה ברורה, מדויקת ונכונה אשר תהפוך את הקריאה לנעימה וזורמת.

תהליך הכתיבה בפועל

למרות שמדובר בנושא מאיים ומעורר חששות אין מנוס מפשוט להתחיל לכתוב. שבו בצורה מסודרת, בחנו את כל החומר המונח לפניכם, רשמו ראשי פרקים מדויקים והחלו לכתוב. פעמים רבות ההתחלה היא הקשה ביותר ולאחר פרק זמן מסוים תרגישו כי הכל כבר מתחיל לזרום.

אולי יעניין אותך גם סמינריון בחינוך

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה