למבינים בלבד – פולי קפה לטחינה ביתית

למבינים בלבד – פולי קפה לטחינה ביתית

2017500-min

קפה ארוז יכול להיות טוב, אפילו טוב מאוד, אבל הוא לא יכול להיות מצוין. אם כבר עברתם את השלב שבשבילכם קפה זה נחמד אבל לא יותר, אתם חייבים פולי קפה לטחינה ביתית. אם אתם מביני עניין או רוצים לעבור לשלב הבא, כך תיהנו יותר, הרבה יותר.

מדוע הטחינה צריכה להיות נכונה

יש סיבה טובה לכך שקפה טוחנים לפני השתיה ולא מכינים חליטה מהפולים השלמים. הקפה הטחון מצליח למצות מתוך הפולים שפע של טעמים. כאשר טוחנים את הקפה במטחנה איכותית, מאפשרים יותר שטח מגע בין כל גרגר לבין המים החמים או הקיטור הלוהט. זו הסיבה שטחינה נכונה של פולי קפה לטחינה ביתית תשאף לגרגרים קטנים למדי. אך מעבר לזה, ככל שהטחינה תתבצע סמוך יותר להכנת המשקה, הטעמים יהיו טובים יותר, מלאים יותר ועשירים יותר.

מדוע מביני דבר טוחנים בבית

פולים משובחים, קלויים ומוכנים לטחינה, שומרים בצורה טובה יותר על הערכים והטעמים. פולי קפה לטחינה ביתית שלא נטחנו מראש, לא סופגים ריחות זרים ולא מתחמצנים. לאחר הטחינה מתחיל תהליך עדין של התחמצנות. כלומר, החשיפה לאוויר, ככל שתהיה קצרה יותר כך הטעם יהיה משובח יותר לא יהיה אובדן של טעמים ושל מרכיבים נדיפים השמורים היטב בתוך הפולים. כלומר, מביני דבר יעדיפו תמיד לקנות פולים משובחים, כדי לטחון בבית. אפילו הקפה המשובח ביותר שנטחן מראש מאבד מהטעם ושכבה שומנית עלולה לפגוע בארומה ובקרמיות של המשקה.

כעת, רק נותר להמליץ על קניית תערובות לאספרסו איכותיות ביותר, מזן יחיד או מבלנד משולב. בשוק קפה תמצוא זנים שמיובאים בבלעדיות, ושלא תמצאו בשום מקום אחר (בארץ). ניתן להזמין גם טחון, אבל למבינים, עדיף שלא.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה