משלוחים מארה"ב – מה צריך לדעת על זה

משלוחים מארה"ב – מה צריך לדעת על זה

משלוחים מארה

עידן האינטרנט ובפרט מאז שאתר אמזון עלה לאוויר, פתח בפנינו אופציה נרחבת לרכישת מוצרים מכל העולם ובין היתר גם מארצות הברית. ישראלים רבים גילו שיש להם אפשרות להזמין מוצרים דרך אתרים בינלאומיים באמצעות כתובת אמריקאית ובכך הם יכולים לחסוך לא מעט כסף. 

לא מדובר רק בחסכון כלכלי אלא הרבה מעבר לכך. שכן גולש ישראלי יכול למצוא באתרים בינלאומיים ואמריקאיים בפרט, מגוון מוצרים שלא נמכרים בישראל, מוצרים שבשביל לקנות אותם הוא היה צריך לנסוע לארצות הברית או למדינות אחרות. היום הוא יכול להזמין אותם בקליק אחד מהבית. פשוט, נוח וזמין. 

לפני שממהרים לבצע משלוחים מארה"ב, צריך לבחון מה בדיוק זה דורש מאיתנו. מעבר לעובדה שעלינו להיכנס לאתר אינטרנט ולבצע את הרכישה, ישנו מכשול אחד שהוא לא תמיד פשוט ומתייחס למשלוח באופן פיזי. צריך לשים לב לפרטים, תנאים וכן לעלויות. זאת על מנת לא להגיע למצב שמבצעים הזמנה ובסופה מגלים שזה לא בדיוק מה שחשבנו ולא משתלם כפי שהנחנו תחילה. 

מה צריך לדעת על משלוחים מארה"ב?

ראשית, לא כל האתרים ולא כל העסקים מבצעים משלוח מארצות הברית לישראל. כל אתר וכל עסק מציין לאן הוא מבצע את המשלוח. 

שנית, ישנם אתרים שעלות המשלוח היא מאוד גבוהה, אפילו יותר מהמוצר עצמו ולכן זה לא בהכרח משתלם לבצע את הרכישה. לעומת זאת, ישנם אתרים בהם ניתן ליהנות מעלות נמוכה ואפילו ללא עלות משלוח. צריך לשים לב למבצעים מיוחדים שמאפשרים זאת. 

שלישית, חשוב לשים לב האם העלות כוללת מע"מ, מכס ותשלומים נוספים. במקרים כאלה, העלות תגדל וכן ייתכן מאוד שמשך זמן המשלוח יתארך. לכן ההמלצה היא להחזיק כתובת בארצות הברית, וכך ליהנות מעלויות הרבה יותר זולות.

בעיקרון, בכל אתר אפשר לראות תוך כמה זמן אמורים לקבל את המשלוח.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה