איך לטפל בזרע דליל?

איך לטפל בזרע דליל?

1919240 (1)-min

ספירת זרע מטרתה לספק תוצאות אמינות בנוגע לאיכות הזרע. הבדיקה האמורה מטרתה לאפשר תוצאות וערכים כגון: כמות זירעונים, זרימה, חומציות, איכות הזרע וכולי, כאשר מתוך כך מסיקים מומחים לפוריות מסקנות לגבי טיפולי הפריה ומתכננים מסלולי טיפולים מתאימים.

כיום ישנם לא מעט זוגות שמתמודדים עם בעיות פוריות, בזמן שמחקרים מוכיחים כי ב 50% מהמקרים מדובר במקרים בהן הבעיות הפוריות הן דווקא קשורות לגבר.

כאשר מתגלה בבדיקה כי ישנו זרע דליל נעשות כמה פעולות להשבחת זרע, כגון:

השבחת זרע במעבדה –  מדובר בתהליך שבו לוקחים תאי זרע מדגימה שנתן הגבר. תאי הזרע נבחרו בקפידה, נשטפו מהנוזל והם תאים שנחשבים איכותיים אותם מחזקים בתהליכי מעבדה ולבסוף מחדירים אותם לרחם בסמוך לחצוצרה. בצורה כזאת זה רק חזק יותר כמות גדולה יותר של זירעונים נמצאת ברחם והסיכויים להרות: גדלים.

אורח חיים טוב יותר – גם שמירה על אורח חיים הרבה יותר טוב היא חלק מתהליך יצירת זרע איכותי. גברים שסובלים מזרע דליל עקב תזונה לקויה, יצטרכו לשנות את אורח חייהם בכל הנוגע לצריכת אלכוהול, עישון, תזונה וכדומה. גם נטילת תרופות קבועות יכולות להשפיע על איכות הזרע, לכן חשוב לבדוק איזה תרופות נוטלים באופן קבוע ומה ניתן להוריד לתקופת טיפולי פוריות.

טיפולים חדשניים – כיום מכוני פוריות יכולים לנקוט בטיפולים חדשניים לאיתור זרע. תאים בודדים שימצאו יכולים לסייע מאד לתהליכי הריון.

טיפולי כירורגי – יש מקרים בהם ישנה חסימה של הזרע ב"צנרת" הגברית. מקרים כאלה ידועים גם כ: אזואוספרמיה חסימתית. במקרה כזה אפשר לבצע תהליכי כירורגי לפתיחת החסימה. מרבית התהליכים כמו האחרון, נחשבים פשוטים ולא דורשים פרוצדורות מעיקות או ימי החלמה והתאוששות.

צרו קשר עם מעבדת גבריאל.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה