נגינה בהרכבים – איך עושים את זה נכון

נגינה בהרכבים – איך עושים את זה נכון

נגינה בהרכבים

מאז ומתמיד, מוזיקה לא היתה עניין לפרטים בודדים. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות של נגנים אשר מופיעים לבד, בין אם זה כשהם עומדים מול הקהל או מקליטים באולפן, רק עם גיטרה, פסנתר או כלי אחר בו הם מנגנים, מבלי להיעזר בנגנים אחרים. אך לרוב, גם מוזיקאים שמופיעים לבד, זקוקים להרכב שינגן עבורם. בוודאי אם הם עצמם לא יודעים לנגן. 

נגינה בהרכבים היא לא דבר קל, מאחר וזה מחייב תזמון מושלם בין כל הנגנים, באופן כזה שכולם יהיו באותו עמוד כפי שנהוג לומר, כולם יעמדו בקצב וינגנו את המנגינה בצורה דומה. זו אחת הסיבות  שהרבה פעמים כשרוצים לתאר עבודה קבוצתית ברמה גבוהה, ממשילים אותה לתזמורת שיש לה מנצח אחד אך כל הנגנים מנגנים בשיתוף פעולה ובדיוק מושלם ביניהם. 

גם היום, למרות השינויים הרבים שחלו במוזיקה במהלך השנים, אנחנו יכולים למצוא הרכבים שונים, החל מהלקות, תזמורות, וכן הרכבים מזדמנים אשר עובדים עם אמן מסוים, בין אם זה בסיבוב הופעות או על הקלטת אלבום. 

כיצד מנגנים בהרכב בצורה נכונה

ראשית, צריך למצוא את האנשים הנכונים. יש מקרים בהם הנגנים בוחרים עם מי לנגן, יש מקרים שם הם משתלבים בהרכב קיים מבלי שיש להם יכולת לבחור את הנגנים איתם (למשל בתזמורות). 

שנית, הרבה פעמים הנגינה בהרכב מתבצעת באופן כזה שמתחילים לנגן עם חלק מהנגנים שסיימו בית ספר למוזיקה ואז אחרים משתלבים בנגינה, יש מקרים שכולם ינגנו ביחד מהתחלה, ויש מקרים, בפרט כשמדובר על הקלטות, בהם כל נגן יוקלט בנפרד. מה שבטוח הוא, על הבמה כולם אמורים לנגן ביחד, ולשם כך הם ייערכו חזרות רבות בשביל שיוכלו להיות מותאמים באופן מלא ולא יהיו אי דיוקים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה