הר הביטוח וכל הביטוחים

הר הביטוח וכל הביטוחים

הר הביטוח

אם כבר שמעתם על הר הביטוח, אז אתם מודעים היטב לחשיבות המאמר הזה, ואתם יכולים לדלג לחלק הבא במאמר. ובכל זאת, לטובת אלו שאינם מודעים לשירות הנ"ל עדיין, ושומעים עליו כעת וזו הפעם הראשונה, הרי שכדאי בהחלט, שלא לומר משתלם עד מאוד להכיר.

נעים להכיר, הר הביטוח הוא שירות ממשלתי שחושף בפניכם באופן מסודר ובהיר את האמת על מצב הביטוחים שלכם. ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח בריאות, כל הביטוחים באשר הם, בחברות בישראל כמובן, ובקלי קלות. מדוע זה חשוב לראות רשימה שכזו אתם שואלים את עצמכם? ובכן, התגלה כי מרבית הישראלים משלמים ביטוחים כפולים ובעצם מוציאים הון תועפות מדי שנה על ביטוח שאין בו כל צורך, שכן יש שניים ממנו (ויותר).

הביטוחים הנפוצים בהר הביטוח

בעוד שיש לא מעט אפשרויות לביטוח בישראל, הרי שישנה בכל זאת רשימה של ביטוחים כפולים נפוצים אותם חושף הר הביטוח עבורכם, ועבור הציבור הישראלי שנמאס לו להיות פראייר: 

  1. ביטוח משכנתא – כולם רוצים לרכוש דירה, ואם אפשר גם דירה להשקעה, ובכל זאת, הרי שהמרוץ למשכנתא כולל בתוכו תמיד את רכיב הביטוח. המוני בעלי משכנתאות במדינתנו הקטנה ובעלת הנדל"ן היקר משלמים ביטוח משכנתא פעמיים, לחברות שונות, בתנאים שונים, לחינם.
  2. ביטוח בריאות – יותר בציבור המבוגרים, הרי שהרבה מאוד ישראלים מוצאים את עצמם מאשרים לנציג טלפוני לגבות מהם "סכום סמלי" עבור ביטוח שהוא כל כך חשוב, ושוכחים מכך. חודש לאחר מכן הם עושים שוב ביטוח בריאות, הפעם בחברה המתחרה.

איך המחדל הזה קורה?

דבר ראשון חשוב לציין כי לא מדובר במעשה מרמה. בסופו של דבר האחריות על חשבון הבנק שלכם ולמי אתם בוחרים לשלם ועל איזה שירות זה באחריותכם המלאה. בתרבות קפיטליסטית של כלכלה חופשית יש יתרונות רבים, אך גם אתגרים, ומותר לחברות הביטוח לשווק לכם ביטוחים שונים, ולכם, כמובן, מותר לסרב או לחתום על ביטוח.

ההשערות הן כי מה שמתרחש לרוב הוא מה שתואר בסעיף 2 בחלקו הקודם של המאמר, מצב בו אתם נמצאים באמצע יום עבודה לוחץ, מקבלים שיחה מסוכן ביטוח, ומסיימים אותה עם כרטיס האשראי, כאשר חודש, חודשיים או שלושה לאחר מכן תמצאו את עצמכם באותה הסיטואציה עם סוכן מחברה אחרת. בכל אופן, הר הביטוח יעשה לכם סדר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה