זיפות גגות – כל מה שצריך לדעת

זפת נחשבת לחומר איטום עתיק, שנעשה בו שימוש כבר בימי קדם. כיום, עם מגוון של אפשרויות חדשות, זיפות גגות הפך פחות נפוץ מבעבר, אך עדיין יש לו לא מעט יתרונות, שמבטיחים שהוא כאן להישאר.

יתרונות זיפות גגות

  • זפת היא חומר האיטום לגגות הזול ביותר מבין שפע של אפשרויות אחרות, כמו יריעות ביטומניות, חומרים אקריליים ועוד שיטות של תיקון נזילות בגגות. היא פחות עמידה מחומרים אחרים, אבל המחיר שנגיש שלה הופך אותה פעמים רבות לבחירה מועדפת.
  • זפת מתאימה ליישום כמעט על כל סוג של גג. היא נחשבת חומר גמיש ונוח יחסית לעבודה ולכן ניתן ליישם אותה גם במקומות שבהם לא ניתן ליישם חומרי איטום גגות אחרים.
  • רמת הגמישות הגבוהה של החומר, מאפשרת לזפת להיכנס לחריצים, מרווחים, חורים וסדקים בגג ולאטום גם אותם ביעילות.

זיפות גגות – יש גם חסרונות

באופן טבעי, גם חומר איטום עם יתרונות בולטים כמו זפת, סובל מחסרונות שונים:

  • הלבנה – לאחר זיפות גגות, נהוג לבצע פעולת הלבנה – מריחת הזפת בסיד, כדי לתת לגג צבע לבן, למנוע התחממות יתר ולהגן על הזפת מפני נזקי השמש. את ההלבנה יש לחדש מדי שנה, גם אם הזפת מחזיקה מעמד למספר שנים.
  • עמידות לטווח קצר יחסית – לעומת חומרי איטו אחרים, זפת מחזיקה מעמד לזמן קצר יותר. כך למשל, יריעות ביטומניות יכולות לשמור על איטום יעיל במשך עשרים שנה ואילו איטום עם זפת מחזיק מעמד לכ 5 שנים ואף פחות.

לסיכוםזיפות גגות הוא לא תמיד הבחירה הראשונה לאיטום גגות, אבל פעמים רבות זה הפתרון היחיד, שיכול לספק איטום הרמטי, אמין וזול. אם גם אתם רוצים להכין באופן אופטימלי את הגג שלכם לקראת החורף – צרו קשר עם חברת א.א. אדיב זיפות גגות.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רוקט פוקט: הצעצוע שאפשר לשים בכיס
בכל הנוגע לעינוג עצמי נשי, רבות הנשים שנתקלו בבעיה בנשיאת הוויברטור שלהן ממקום למקום או שימוש...
קרא עוד »
מאי 28, 2018
נעלי טיולים ברמה הכי גבוהה שיש
ישנם אנשים המטיילים באופן קבוע ואוהבים לצאת לשטח, אנשים אלו מכירים את היתרונות של נעלי טיולים באיכות...
קרא עוד »
מאי 21, 2016
ספא ברחובות
כולנו מכירים את התחושות שמלוות אותנו לאחר יום עמוס במיוחד – הראש מעט כואב, בכתפיים ובגב יש תחושה...
קרא עוד »
ספט 30, 2022