זיפות גגות – כל מה שצריך לדעת

זפת נחשבת לחומר איטום עתיק, שנעשה בו שימוש כבר בימי קדם. כיום, עם מגוון של אפשרויות חדשות, זיפות גגות הפך פחות נפוץ מבעבר, אך עדיין יש לו לא מעט יתרונות, שמבטיחים שהוא כאן להישאר.

יתרונות זיפות גגות

  • זפת היא חומר האיטום לגגות הזול ביותר מבין שפע של אפשרויות אחרות, כמו יריעות ביטומניות, חומרים אקריליים ועוד שיטות של תיקון נזילות בגגות. היא פחות עמידה מחומרים אחרים, אבל המחיר שנגיש שלה הופך אותה פעמים רבות לבחירה מועדפת.
  • זפת מתאימה ליישום כמעט על כל סוג של גג. היא נחשבת חומר גמיש ונוח יחסית לעבודה ולכן ניתן ליישם אותה גם במקומות שבהם לא ניתן ליישם חומרי איטום גגות אחרים.
  • רמת הגמישות הגבוהה של החומר, מאפשרת לזפת להיכנס לחריצים, מרווחים, חורים וסדקים בגג ולאטום גם אותם ביעילות.

זיפות גגות – יש גם חסרונות

באופן טבעי, גם חומר איטום עם יתרונות בולטים כמו זפת, סובל מחסרונות שונים:

  • הלבנה – לאחר זיפות גגות, נהוג לבצע פעולת הלבנה – מריחת הזפת בסיד, כדי לתת לגג צבע לבן, למנוע התחממות יתר ולהגן על הזפת מפני נזקי השמש. את ההלבנה יש לחדש מדי שנה, גם אם הזפת מחזיקה מעמד למספר שנים.
  • עמידות לטווח קצר יחסית – לעומת חומרי איטו אחרים, זפת מחזיקה מעמד לזמן קצר יותר. כך למשל, יריעות ביטומניות יכולות לשמור על איטום יעיל במשך עשרים שנה ואילו איטום עם זפת מחזיק מעמד לכ 5 שנים ואף פחות.

לסיכוםזיפות גגות הוא לא תמיד הבחירה הראשונה לאיטום גגות, אבל פעמים רבות זה הפתרון היחיד, שיכול לספק איטום הרמטי, אמין וזול. אם גם אתם רוצים להכין באופן אופטימלי את הגג שלכם לקראת החורף – צרו קשר עם חברת א.א. אדיב זיפות גגות.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מעבדה אנליטית – מה זה אומר?
מהי מעבדה אנליטית? אילו בדיקות מבצעים במעבדה כזאת? ומי מצבע את הבדיקות במעבדה אנליטית? אם אתם זקוקים...
קרא עוד »
ינו 11, 2018
תנאים לקבלן רשום – האם יש מקום להגמיש אותן?
רישום של קבלן בפנקס הקבלנים מחייב עמידה בתנאים שקבע רשם הקבלנים בתוספת תשלום אגרה. קבלן רשום רשאי...
קרא עוד »
נוב 25, 2021
בית דפוס בירושלים ובחירה במקום הנכון
במידה ויש לכם עניין למצוא בית דפוס בירושלים אשר יוכל להעניק לעסק שלכם את התמורה הטובה ביותר לכסף,...
קרא עוד »
פבר 13, 2018