מאיזה גיל ניתן לעשות ניתוחים אסתטיים?

בני נוער רבים היו רוצים לשפר את המראה החיצוני שלם כדי להצליח יותר חברתית וכדי לשפר את הביטחון העצמי שלהם, אולם יש שתי עובדות עיקריות עם הניתוחים האסתטיים שחשוב לדעת לפני שחושבים עליהם:

  • החוק אינו מאפשר ניתוחים כאלה לפני גיל 16, כשהם לא קשורים למחלה או תאונה כלשהי שמחייבת תיקונים אסתטיים ופלסטיים מובנים. ברור שאם חלילה נכווים או יש מקרה שבו הפנים או הגוף נפגעים אנושות אפשר לנתח אבל גם זה כפוף למגבלה שמפורטת בסעיף הבא.
  • הגוף טרם סיים לצמוח ולהתפתח ולכן לא נהוג לעשות ניתוחים מסוימים לפני שמגיעים לגמר הצמיחה, כדי שלא יהיו השלכות על התוצאה הסופית שנמשכת אחר כך. הסבלנות משתלמת במקרים כאלה משום שאז מקבלים את המראה הסופי ואפשר לתכנן נכון יותר כיצד לשנות ואיך להתמודד עם זה. כמו כן, חשוב לזכור ששינויים הורמונליים משפיעים גם על המראה ועל התגובה הגופנית ולכן במקרים מסוימים יחכו עם הטיפולים עד תום גיל ההתבגרות.

מה עושים בינתיים?

מלבד לעבוד על החוסן הנפשי של כל מי שמתקשה לפתח ביטחון עצמי בגלל בעיה אסתטית באוזניים או באף, יש אפשרויות נוספות לעבוד על המראה החיצוני שלכם ולא להידרדר להזנחה כוללת. אם יש לכם בעיה שמחייבת התערבות של רופא חכו לגיל 16 או 17, תלוי אם אתם גבר או אישה, ואז תוכלו לקבל רשות מההורים שיתלוו אליכם לטיפולים כדי לעשות אותם. חשוב לדעת שזה כולל לא רק ניתוחים אסתטיים כי אם גם טיפולי לייזר שונים שנועדו הן להסרת שיער והם לשיפור מראה העור בגלל אקנה חריף, ולכן יש לחכות בכל מקרה לתום ההתפרצויות ההורמונליות בגיל ההתבגרות, עד שמצליחים להתייצב. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם ד"ר רונן גלזינגר כדי להכין את עצמכם ואפילו לחסוך כסף לניתוח הנחשק שלכם בעתיד.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ארבע יתרונות מתחת לרדאר של חברת Tarya ו-P2P Investments
בנוף המתרחב של אפשרויות ההשקעה, פלטפורמות Peer-to-Peer (P2P) ביססו את עצמן כאלטרנטיבה אדירה למסלולים...
קרא עוד »
אוק 24, 2023
טראש דה דראס – הרעיון מאחורי הטרנד
הטרנד טראש דה דראס, זהו טרנד שהגיע אלינו מארצות הברית. הרעיון שעומד מאחורי הטרנד הוא כביכול להרוס את...
קרא עוד »
נוב 20, 2018
רופא לבעיות כלי דם
מתמודדים עם בעיות בכלי הדם שלכם? מתמודדים עם ורידים סתומים, מעוניינים בטיפול העלמת ורידים? חווים מחלה...
קרא עוד »
אוג 10, 2018