עצים לבית

עצים לבית

1704020-min

מי אמר שמגורים בדירה אינם מאפשרים גידול של צמחים? לרוב אנשים הבוחרים לגור בבית פרטי עם חצר או גינה חושבים על היתרונות של גידול צמחיה בשטח הצמוד לביתם, אך למעשה גם אנשים המתגוררים בבניין דירות יכולים לגדל בתוך ביתם צמחים מסוגים שונים ומגוונים כדי להוסיף מראה פסטורלי, מרענן ומלא חיוניות לאזורים וחללים שונים בביתם.

לכן אם אתם מחפשים צמחיה מיוחדת, מרשימה ומקורית שאיננה מתמקדת רק בגידול של פרחים וצמחי תבלין בבית – כדאי שתכירו את האפשרות לגידול של עצים בבית. במאמר הנוכחי נרחיב על הנושא של עצים לבית, סוגים ייעודיים של עצים לגידול בתוך מקומות סגורים כמו הבית וטיפים לגידול מוצלח שלהם.

אילו עצים לבית מתאימים לגידול בתוך הבית?

בשונה מעץ רגיל המוכרח להינטע בתוך שטח אדמה בשטח פתוח, עצים לבית הינם עצים קטני ממדים המיועדים לשתילה בתוך עציץ גדול או כד רחב. עצים אלו נקראים גם עצים ננסיים, כיוון שהמראה שלהם הוא של עץ סטנדרטי עם גזע רחב ומרשים וענפים עם עלים ירוקים אך גודלם הוא מיניאטורי.

עצים לבית עוברים תהליך גיזום מקצועי של השורשים שלהם כדי להגביל את צמיחתם, ולכן הם אינם מסוגלים לצמוח לגודל גדול המחייב נטיעה של השורשים בתך חלקת אדמה בחוץ.

כיצד מומלץ לגדל עץ לבית בצורה איכותית?

כיוון שעצים ננסיים מיועדים לשתילה וגידול בתוך מקומות סגורים, חשוב להציב אותם כמה שיותר קרוב למקור אור טבעי כמו חלון או מרפסת שמש כדי שהעץ ימשיך להתפתח ולצמוח. עצי בונסאי לבית לרוב אינם זקוקים להשקיה מרובה, כיוון שאינם חשופים בצורה ישירה לקרינת השמש ולכן האדמה שלהם מתייבשת בצורה הדרגתית יותר.

כדי להבטיח גידול איכותי של עץ בבית, חשוב לבחור עץ שיתאים לתנאי הגידול שיש בביתכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה