באיזה מקרים מפעילים ביטוח צד ג'

באיזה מקרים מפעילים ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג'

עולם הביטוחים, באופן כללי, מתחלק לרבדים שונים. אך אם היינו צריכים לאפיין בצורה ספציפית, אזי היינו אומרים שחלק אחד מתייחס למקרים שיכולים להתרחש לנו והפוליסה נועדה לפצות אותנו, לביטוח כזה קוראים ביטוח חובה. חלק אחר מתייחס למקרים בהם אנחנו פוגעים בגורם אחר, בין אם זה בגוף ונפש ובין אם זה ברכוש, והפוליסה נועדה לעזור לנו לפצות את הנפגע. כך אנחנו לא נצטרך להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של היבט זה.

פוליסות אלו נקראות, ביטוח צד ג' ואנחנו יכולים למצוא אותן במגוון רחב של תחומים ונושאים, בין אם זה בהיבטים מקצועיים, היבטים של מבנה, ובהיבטים נוספים. אחד התחומים בהם ביטוח צד ג' הוא משמעותי מאוד הוא תחום הרכב.

ביטוח צד ג' הוא מאוד משמעותי בהיבטים שקשורים לרכב, מאחר והסיכוי לפגיעה ברכוש של גורמים אחרים, בפרט רכבים, הוא מאוד גבוה, והסיכון לפגיעה משמעותית אף הוא גבוה. לכן, יש חשיבות לנושא של פוליסות צד ג', כאשר יש חשיבות לרכוש את הפוליסה ולהשתמש בה כשיש צורך.

מה ההבדלים בין ביטוח צד ג' לביטוח חובה?

כידוע, כל מי שמחזיק ברכב, חייב לרכוש ביטוח חובה, כך המדינה מחייבת. השאלה היא, מה הם ההבדלים בין פוליסת ביטוח צד ג' לבין פוליסת ביטוח חובה. למעשה קיימים שני הבדלים שמשפיעים גם על אופי השימוש בפוליסה.

פוליסת ביטוח חובה מתייחסת לפגיעה באדם ולא ברכוש, כמו פוליסה ביטוח צד ג'. כמו כן, ביטוח צד ג', הוא לא חובה ובמקרים רבים אפשר למצוא אותו כחלק מביטוח מקיף ולכן גם לא חייבים לרכוש את הפוליסה בנפרד. זאת להבדיל מביטוח חובה שחייבים לרכוש אותו, כאמור, על פי דרישת המדינה.

לא בכל מקרה יש צורך להפעיל ביטוח צד ג'. אם הצד הנפגע מוכן והפגיעה היא קלה, אז ייתכן ונעדיף שלא להפעיל אותו, מאחר וכך אנחנו לא צריכים לדרוש מחברת הביטוח לפעול, דבר שיכול לייקר את הפוליסה בשנה שלאחר מכן. אם מדובר בפגיעות משמעותיות, אז ישתלם לנו להפעיל את הפוליסה, אם הפגיעה היא קטנה ולא משמעותית מבחינה כלכלית, אז יהיה נכון לא להפעיל ולשלם על הנזק מהכיס שלנו.

כמובן שההחלטה האם להפעיל או לא, תלויה במידה ניכרת בשאלה, מה אופי הפגיעה ובכמה היא מסתכמת מבחינה כספית, מה העלות תשלום הנזק. בסופו של דבר, אנחנו תמיד נשאל את עצמנו מה יהיה נכון מבחינתנו לעשות בהיבט הכספי, האם ישתלם לנו להפעיל את הביטוח או לא.

כיצד רוכשים ביטוח צד ג' בצורה חכמה?

בשביל לרכוש פוליסת ביטוח צד ג' בצורה נכונה, אנחנו צריכים להיכנס ל-Wobi סוכנות ביטוח המובילה בהשוואה ומכירת ביטוחים, תוכלו לבחון מה חברות הביטוח מציעות לנו, לעשות השוואת מחירים, ואז להחליט איזו הצעה הכי משתלמת. כך נדע מה נכון לקנות ובאילו תנאים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה