גיבוי בענן – 6 מיתוסים שחייבים לנפץ

גיבוי בענן – 6 מיתוסים שחייבים לנפץ

גיבוי בענן

גיבוי בענן הוא דבר חשוב ורלוונטי מאוד לכל עסק כיום. שירות גיבוי בענן לעסקים מציע לכל עסק את האפשרות לגבות את כל המידע החשוב שלו על ענן ולהיות בטוחים שהמידע החשוב ישמר בצורה הטובה ביותר. יחד עם זאת, ישנם כמה מיתוסים על גיבוי בענן שקיימים כיום וחשוב לנפץ אותם.

מיתוסים שחשוב לנפץ על גיבוי בענן

  1. אבטחת המידע בענן נמוכה יותר משרת מקומי– מדובר על מיתוס. ישנן רמות שונות של אבטחת מידע בארגונים. במערכות ענן ציבורי גדולות בשל ריבוי המשתמשים במערכת, מגנוני ההגנה הם גבוהים, מתקדמים ועדכנים ביותר שקיימים ברמה של הארגונים הגדולים  ביותר בעולם. המשמעות היא שכל עסק מכל סוג אשר מעביר את מערך המחשוב שלו לענן נהנה בפועל מרמת אבטחה מידע גבוהה משמעותית ביחס לשרת המקומי שלו.
  2. הזמינות של השרת בענן תהיה נמוכה יותר מזו של השרת המקומי– מדובר על נקודה שתלויה בספק התשתית ורמת השירות. בהנחה שמערך המחשוב שלכם מאוחסן בענן ציבורי גדול, בפועל השרידות והיתרונות שלו גבוהים במאות אחוזים מזו שתוכלו להבטיח בדר התקשורת המקומי שלכם.
  3. מחשוב ענן זה עסק יקר יותר– גם במרה הזה מדובר על מיתוס שכן, כאשר רוכשים שרת מקומי לארגון עבור מרכזיה לעסק למשל, יש כמה עלויות של התוכנה והרישיונות הנדרשים. לבסוף יש לשקול את העלות לתחזוקה וניהול המערכת ועל כן, לא פעם גיבוי שלא בענן יהיה יקר יותר מגיבוי בענן.
  4. טעות נפוצה נוספת היא לחשוב שכל המיידע הרגיש זמין לגורם חיצוני שלא בשליטתנו. המידע הארגוני שלכם לא יהיה חשוף לעיני ספק התשתית, ספק המחשוב ועוד. הענן אינו מקבל גישה לנתונים או בסיסי נתונים.
  5. הגישה לענן תלויה בחיבור לרשת– גם כאן מדובר על מיתוס. עם או בלי מחשוב ענן הפעילות של מרבית העסקים תהיה תלויה כמעט לחלוטין בחיבור לרשת ועל כן, לא מדובר כאן רק על הגישה לענן שדורשת חיבור חזק לרשת אלא ההתנהלות הכללית של העסק דורשת זאת.
  6. המעבר לענן הופך את מחלקת הIT בארגון למיותרת– ההיפך הוא הנכון. רק כ10 אחוזים מהזמן של מנהלי IT כיום מושקעים בהתייעלות ובפיתוח המערכות הארגוניות והרוב עוסקים בפועל בתחזוקת מערך המחשוב.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה