איך לדבר מול קהל?

איך לדבר מול קהל?

איך לדבר מול קהל

לעתים אנחנו נדרשים לעמוד מול כמה  אנשים ולדבר על נושא מסוים, איך לא משתתקים מפחד? איך מצליחים לרתק ולמשוך את תשומת לבם אלינו ובעיקר איך מעבירים להם בדיוק את המסר שאנחנו רוצים.

נואמים מלידה, בגוף ובנפש

יש אנשים שעבורם קהל זאת הסביבה הטבעית שלהם, נוח להם לעמוד מול קהל, לנאום, להסביר ולהעביר הרצאות. אלו הילדים שבעברם ביצעו  משימת קריינות, אלה שתמיד יברכו בהרמת כוסית במשרד ובאלה שיביכו את הזוג המתחתן בנאום רווי אלכוהול. אבל מה אם אתם לא מהזן שאוהב ויודע איך לדבר מול קהל ?

פחד וחרדה

אם אתם לא מיומנים בדיבור מול קהל וזה לא בא לכם בקלות, אל תופתעו אם תחוו תופעות של התקף חרדה לפני הרצאה בפני קהל או סתם נאום תודה לאורחים שבאו לחגוג אתכם. התחושות יכולות להיות החל בפרפרים בבטן, כאבי בטן, הקאות, זיעה קרה ואפילו להגיע להתקף ממש כולל דופק מוגבר ואי יכולת לנשום. כדי להימנע מכל זה, רצוי להתכונן ולהכין את עצמכם ליום שבו תצטרכו להתמודד עם קהל.

איך מתכוננים לזה?

בשלב הראשון הכינו לעצמכם את החומר אותו אתם רוצים להעביר וזכרו שיכולת הריכוז בתקופת המסכים היא קצרה מאוד. תצטרכו למצוא פתיח מרתק שיאסוף אליכם את תשומת הלב של הקהל ואת המסרים בהמשך לחלק למקטעים קצרים עם הפוגות של הומור או אנקדוטות ביניהם.

לאחר מכן התחילו להתאמן מול המראה. זה נשמע מוזר, אבל תוכלו לראות איך נראות הבעות הפנים שלכם, לעבוד על תנועות שמושכות את העיניים ולהבין איפה נקודות החולשה שלכם. כך תוכלו ללמוד בעצמכם איך לטפל בפחד קהל , להתרכז בשטח, להרגיש איך הקהל חווה אתכם, לשמור על קשר עין עם הנוכחים, לחייך ולהרגיש משוחררים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה