למה צריך לשים לב כשבוחרים ספר לילדים?

למה צריך לשים לב כשבוחרים ספר לילדים?

קשיים חברתיים אצל ילדים

קריאה הוא תחביב מושלם ואנחנו מנסים להקנות לילדינו הרגלי קריאה מגיל צעיר בכך שאנחנו מקריאים להם. כך אנחנו נהנים משעת איכות עם הילדים, מלמדים אותם ליהנות מקריאה, מרחיבים ידע ושפה. למה צריך לשים לב כשבוחרים ספר לילדים.

בחירה של ספר

הקפידו לפתוח את הספר ולקרוא קטע מהתוכן. ספרי ילדים הם קצרים ואפשר לעמוד על טיבם בכמה דקות. האם זה ספר העוסק בהתמודדות עם קשיים חברתיים אצל ילדים , התמודדות עם פחדים או שמא ספר על בעלי חיים. בחנו האם התרשמתם לטובה, אם לא התרשמתם ממנו, סביר להניח שגם ילדכם לא ייהנה ממנו ואתם תצטערו על בזבוז הכסף.

הפכו את הקניה לחוויה

ספרו לילד שאתם הולכים לקנות ספר והפכו את זה לאירוע מרגש עבורו. תנו לו להסתובב בין הספרים, לפתוח, להתרשם ולהריח, אל תאיצו בו והקדישו זמן לחוויה. הקריאו לו בחנות ספרים שונים ותוכלו לראות במה הוא מגלה עניין. חפשו חנויות שמעוצבות בצורה מעניינת, שיש בהן פינה לקריאה או המיועדות לילדים.

שלא ישעמם אתכם

לפעמים ילדים נתפסים לספרים מסוימים ומבקשים שיקריאו להם ספר זה שוב ושוב, בדקו האם אתם נהנים מהספר. סופרי ילדים רבים מודעים לעובדה שמבוגרים מקריאים את הספרים ושוזרים בטקסט גם בדיחות בשפה גבוהה, ברמיזות, כדי שהמבוגרים יוכלו ליהנות גם הם מההקראה.

המסר של הספר

מהו המסר שמועבר בספר. זה הנושא כי חשוב כי ילדים מקבלים מסרים בכל מיני צורות ואנחנו צריכים לוודא שהמסרים נכונים, מותאמים לגילם, מותאמים לאג'נדה החינוכית שלנו ומתאימים לרוח התקופה.

ספרים שנכתבו בעבר מפארים את תפקידיה המסורתיים של האמא במטבח, בכביסה וכו' בעוד היום מסרים אלה כבר לא רלוונטיים וגם הסללה ומגדור של ילדים לתפקידים עתידיים שיוכלו לעשות. ספרים שאינם תואמים את דעותיכם השאירו בחנות, מכיוון שתתקשו לענות על שאלות שישאלו הילדים.

> הורים התעניינו גם במשחקי העצמה לילדים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה