איך לבחור מערכת לגיוס עובדים

איך לבחור מערכת לגיוס עובדים

אחד האתגרים העומדים לפתחם של ארגונים גדולים הוא נושא גיוס כוח האדם המתאים. עובדים יעילים ומקצועיים הם אלו אשר מצעידים את הארגון קדימה ותורמים להתפתחותו. המשימה הינה מורכבת בגלל הצורך להתאים כל עובד למשרה הקיימת, והופכת לקשה במיוחד כאשר פועלים בסביבה תחרותית מול ארגונים אחרים שגם הם רוצים לאייש את התפקידים אצלם בעובדים המוכשרים ביותר הנמצאים בשוק.  בגלל כל זאת ועוד, יש צורך בהטמעת מערכת אוטומטית ומקוונת היודעת לבצע את המיונים הראשוניים היטב ובזמן קצר, יחסית.

בחירה נכונה

נשאלת השאלה איך לבחור מערכת לגיוס עובדים ? התשובה מעט מורכבת אבל בגדול יש לבחור את זאת המתאימה ביותר לצרכי הארגון ולמשימות אותן צריך לבצע. ניתן לקבל המלצות מארגונים שמשתמשים בה וסומכים על דעת מנהלי משאבי האנוש שלהם, לבקר באתר האינטרנט של החברה המוצעת ולקבל מידע מהימן על יתרונות המערכת. אתר מושקע מצביע על חברה רצינית שכדאי לעבוד מולה. יש לבחור מערכת שקל להטמיע אותה במערכות המחשוב של הארגון וקל ללמדה ולתפעלה.

יתרונות

מערכת לגיוס עובדים מבצעת את הפעולות הללו ביעילות רבה:  בין היתר: קבלת מיילים עם קורות חיים מתיבת המייל הארגונית ישירות למערכת הגיוס, הדפסתם באופן ידני,  חישוב אוטומטי של ציון המועמדים לפי התאמה למשרה (נקבע ע"י רכזי הגיוס), הצגת מועמדים מתאימים ופתיחת כרטיס מועמד, פתיחת הליך גיוס אוטומטי, שליחת זימונים ישירות מהמערכת, תיעוד תהליך הגיוס באופן פרטני לכל עובד כולל הודעה למועמד על שלבים בתהליך הגיוס. התוצאה היא חיסכון בזמן ובעלויות, בקרה שוטפת ועוד. המשמעות היא בין היתר, פינוי זמן לרכזי הגיוס ולעובדי מחלקת משאבי האנוש. מומלץ לרכוש מערכת מקצועית ואיכותית מחברה היכולה להטמיע אותה ביעילות  וללוות את הארגון בהמשך.

>אולי יעניין אתכם גם מערכת on boarding מקיפה עבור קליטת עובדים לארגון באופן דיגיטלי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה