ההבדל בין עיצוב דוכן בקניון לבין עיצוב חנות

דוכני קניונים נועדו במטרה למשוך לקוחות ולגרום להם לקנות. עיצובי חנויות עוסקים יותר בהצגת מוצרים ושירותים. ההבדל בין דוכן קניון לעיצוב חנות הוא שדוכן קניון נועד למשוך את הלקוחות, בעוד שחנות מיועדת למכור מוצרים.

עיצוב דוכן הקניון משמש את הספקים לקידום המוצר שלהם. עיצוב החנות משמש קמעונאים למכירת המוצרים שלהם. לשניהם מטרות שונות והאופן בו הם מעוצבים יכול להשפיע באופן משמעותי על האופן שבו המוצרים נראים בחנות.

עיצוב דוכני קניונים הוא סגנון של תצוגה קמעונאית המשמשת לקידום מותג או מוצרים של חנות ספציפית. ניתן לראות במקומות ציבוריים רבים דוכנים המשמשים לקידומי מכירות, לאחר שבעלי עסקים פנו לשירותי בניית דוכנים לתערוכות לצורך הקמת הדוכן המתאים. דוכן כזה יכול להיות עשוי מכל סוג של חומר כולל פלסטיק, זכוכית, מתכת ועץ. אלה מוצגים בצורה של מבנה סגור שאין לו חלונות ויש לו גג עשוי פלסטיק גלי או קרטון.

ההבדלים בין עיצוב דוכני קניון לעיצוב חנויות מפורטים להלן:

בחנויות בדרך כלל יש את כל המידע הדרוש על המדפים, כגון תיאורי מוצרים, מחירים, מידות וכו'. בדוכני קניונים יש בדרך כלל מידע מועט בלבד על מנת להפוך אותם לאטרקטיביים עבור קונים שמגיעים לראות את החנות. בנוסף לכך, בחנויות יש בדרך כלל יותר מקום מאשר דוכני קניון כך שהן יכולות להציג יותר מוצרים עם פחות מקום פנוי להצגתם.

מצד שני לדוכני קניון אין מידע על המדפים שלהם בעוד שחנויות לא צריכות אותו כי הם צריכים רק מספיק מקום להצגת המוצרים שלהם וסוגים אחרים של סחורה כמו פוסטרים וכו'

בעוד שדוכני קניונים נועדו למשוך לקוחות, דוכני חנויות נועדו למכור מוצרים ולכן מדובר על תהליך עיצוב חנויות שונה לחלוטין אחד מהשני.

דוכני קניון הינם בעלי דרגת התאמה אישית גבוהה וניתנים להתאמה אישית לצרכי הלקוח. לעומת זאת, לתאי חנות יש תכונת התאמה אישית מוגבלת. הסיבה לכך היא שהם לא מיועדים למוצרים ספציפיים אלא למכירה באופן כללי.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אינטרנט ספק ותשתית – מה הכי משתלם לי?
ריבוי חברות התקשורת שנכנסו עם השנים לשוק, עושות לנו את החיים להרבה יותר פשוטים וקלים. אם פעם הייתם...
קרא עוד »
יול 03, 2020
מרפאת פגים
תינוקות אשר נולדו כ-3 שבועות לפני הזמן ו/או משקל גופם בלידה הינו 1500 גרם או פחות, זקוקים לתשומת לב...
קרא עוד »
ספט 25, 2017
איך עושים כסף מיוטיוב? טיפים למתחילים
יוטיוב היא האתר השלישי בגודלו בעולם ומיליוני ישראלים גולשים בו מדי יום לצד מאות מיליוני אנשים ברחבי...
קרא עוד »
אוק 21, 2021