אילו אפיקי השקעה קיימים?

ישנם מספר אפיקי השקעה שמהם יכול המשקיע לבחור. הפופולריים ביותר הם מניות, אג"ח וקרנות נאמנות. משקיעים עשויים גם לבחור להשקיע בנדל"ן או במתכות יקרות כגון זהב וכסף. משקיעים מסוימים עשויים אפילו לבחור להשקיע בחברת סטארט-אפ או בחברת הון סיכון. יש הרבה אפיקי השקעה זמינים לאנשים שרוצים להשקיע בבורסה. עם זאת, רוב האפיקים הללו מגיעים עם סיכונים ותגמול משלהם, ולכן הרבה אנשים רוצים לדעת איפה כדאי להשקיע כסף

להלן רשימה של כמה מאפיקי ההשקעה הפופולריים ביותר שאנשים יכולים לבחור מהם:

1. קרנות נאמנות: אלו הן השקעות שמתבצעות באמצעות חברה או מוסד ומאוחדות יחד כך שניתן להשתמש בהן להשקעה במניות, אג"ח וניירות ערך אחרים. 2. מניות: אלו מניות בחברות שאתם רוכשים בכספכם. ניתן לרכוש אותם גם בבורסה או דרך ברוקר/דילר.

3. איגרות חוב: איגרות חוב הן מכשירי חוב שהונפקו על ידי ממשלות או תאגידים כדי לגייס הון לפרויקטים ולהחזיר הלוואות לאורך זמן עם תשלומי ריבית המבוצעים בפרקי זמן קבועים (בדרך כלל מדי שנה).

4. מסחר במט"ח (FX): מסחר במט"ח נעשה בבורסות המאפשרות לך לקנות ולמכור מטבעות על מנת להרוויח מההפרש בין מחיר הקנייה למחיר המכירה של אחד מטבע ביחס לאחר. 

5. סחורות: סחורות הן חומרי גלם כגון קפה, סוכר, חיטה ושמן אשר נקנו בכמויות ואז נמכרו מחדש ברווח. 

היכן כדאי לבצע השקעות פיננסיות?

יש הרבה אפיקי השקעה שאתה יכול להשקיע בהם. אתה יכול להשקיע במניות, אג"ח, קרנות נאמנות ומכשירים פיננסיים אחרים. ישנן גם דרכים רבות להשקיע את כספך מחוץ לשוק המניות המסורתי, אם ברצונך לדעת איפה להשקיע 100 אלף ש"ח ויותר. השקעה היא חלק חשוב במימון אישי וזה משהו שכולם צריכים להכיר. חשוב לדעת על אפיקי ההשקעה השונים כדי שתוכל להחליט איזו השקעה תתאים ביותר לצרכים שלך. ישנם שלושה סוגים עיקריים של השקעות: מניות, אג"ח וקרנות נאמנות. כל אלו הן השקעות שחולקות מאפיינים דומים אך מציעות הטבות שונות למשקיעים וכן סיכונים הכרוכים בכל אחת מהן.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אביזרי בטיחות למוסדות
בכל מקום ציבורי אליו ניגשת אוכלוסיה מגוונת חייבים לוודא כי המתחם באופן מלא אינו מציב סכנה בפני אלה...
קרא עוד »
מרץ 21, 2016
ארונות לחדרי ילדים – לא רק יפה גם אפקטיבי
כשאנו מתכננים את חדר הילדים, אנו רוצים שהמרחב יהיה נעים מכיל ונוח. הילדים שלנו מתפתחים בכול יום והם...
קרא עוד »
פבר 24, 2020
הכנה למבחן מימד
אם אתם נרשמתם למכינה קדם אקדמאית על מנת לשפר את ציוני הבגרות ולהתחיל ללמוד במוסד ללימודים גבוהים, אתם...
קרא עוד »
אפר 27, 2017