אילו אפיקי השקעה קיימים?

ישנם מספר אפיקי השקעה שמהם יכול המשקיע לבחור. הפופולריים ביותר הם מניות, אג"ח וקרנות נאמנות. משקיעים עשויים גם לבחור להשקיע בנדל"ן או במתכות יקרות כגון זהב וכסף. משקיעים מסוימים עשויים אפילו לבחור להשקיע בחברת סטארט-אפ או בחברת הון סיכון. יש הרבה אפיקי השקעה זמינים לאנשים שרוצים להשקיע בבורסה. עם זאת, רוב האפיקים הללו מגיעים עם סיכונים ותגמול משלהם, ולכן הרבה אנשים רוצים לדעת איפה כדאי להשקיע כסף

להלן רשימה של כמה מאפיקי ההשקעה הפופולריים ביותר שאנשים יכולים לבחור מהם:

1. קרנות נאמנות: אלו הן השקעות שמתבצעות באמצעות חברה או מוסד ומאוחדות יחד כך שניתן להשתמש בהן להשקעה במניות, אג"ח וניירות ערך אחרים. 2. מניות: אלו מניות בחברות שאתם רוכשים בכספכם. ניתן לרכוש אותם גם בבורסה או דרך ברוקר/דילר.

3. איגרות חוב: איגרות חוב הן מכשירי חוב שהונפקו על ידי ממשלות או תאגידים כדי לגייס הון לפרויקטים ולהחזיר הלוואות לאורך זמן עם תשלומי ריבית המבוצעים בפרקי זמן קבועים (בדרך כלל מדי שנה).

4. מסחר במט"ח (FX): מסחר במט"ח נעשה בבורסות המאפשרות לך לקנות ולמכור מטבעות על מנת להרוויח מההפרש בין מחיר הקנייה למחיר המכירה של אחד מטבע ביחס לאחר. 

5. סחורות: סחורות הן חומרי גלם כגון קפה, סוכר, חיטה ושמן אשר נקנו בכמויות ואז נמכרו מחדש ברווח. 

היכן כדאי לבצע השקעות פיננסיות?

יש הרבה אפיקי השקעה שאתה יכול להשקיע בהם. אתה יכול להשקיע במניות, אג"ח, קרנות נאמנות ומכשירים פיננסיים אחרים. ישנן גם דרכים רבות להשקיע את כספך מחוץ לשוק המניות המסורתי, אם ברצונך לדעת איפה להשקיע 100 אלף ש"ח ויותר. השקעה היא חלק חשוב במימון אישי וזה משהו שכולם צריכים להכיר. חשוב לדעת על אפיקי ההשקעה השונים כדי שתוכל להחליט איזו השקעה תתאים ביותר לצרכים שלך. ישנם שלושה סוגים עיקריים של השקעות: מניות, אג"ח וקרנות נאמנות. כל אלו הן השקעות שחולקות מאפיינים דומים אך מציעות הטבות שונות למשקיעים וכן סיכונים הכרוכים בכל אחת מהן.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יכולות גישור כבר מגיל צעיר
עוד לפני עידן מכשירי הנייד, הפייסבוק וכל הרשתות החברתיות, היינו משחקים בחוץ, מחבואים, תופסת, כדורגל או...
קרא עוד »
מאי 04, 2016
האם מבדק מוקסו אמין לאבחון הפרעת קשב ‏וריכוז?‏
המורה או הגננת ציינה כי ייתכן שילדכם סובל מהפרעת קשב וריכוז והומלץ לכם לבצע את מבדק מוקסו. אולם, אינכם...
קרא עוד »
מאי 16, 2017
לימודי עיצוב פנים
אם גם אתם מתבוננים על חלל פנים ויודעים שהייתם יכולים לעשות את זה טוב יותר, יכול להיות שיש לכם כישרון...
קרא עוד »
מרץ 27, 2018